۳۰ مهر ۱۳۹۳

فواید شگفت‌انگیز نوشیدن آب داغ چیست؟

۳۰ مهر ۱۳۹۳ 20899 بازدیدکننده 0 نظر
فواید شگفت‌انگیز نوشیدن آب داغ چیست؟ در این مقاله می خوانید

آیا می دانید نوشیدن آب داغ در سلامتی شما موثر است؟ در این مقاله با این فواید در جهت سلامتی خود آشنا خواهید شد. ...

فواید شگفت‌انگیز نوشیدن آب داغ چیست؟

 

کاملاً درست است که آب مایه‌ی شگفت‌انگیز حیات است. حتی نوشیدن آب زیاد برای داشتن بدن سالم مطلوب خواهد بود. اما بسیاری از مردم هنوز از این واقعیت که آب گرم یا داغ فواید شگفت‌انگیزی دارد آگاه نیستند. این فواید آن‌چنان موثر هستند که ارزشی ندارد آب را سرد بنوشیم. اجازه بدهید نگاهی به برخی از فواید مهم آب داغ بیندازیم. 

 

کمک به احتقان گلو و بینی

به طور کلی مردم در فصل زمستان که از سرمای بیش از حد رنج می‌برند، به انواع مشکلات بینی و گلو دچار می‌شوند. داشتن گلو درد و سرفه مداوم بسیار آزاردهنده است. اما اگر بتوانید در این مرحله از آب گرم استفاده کنید، این در از بین بردن و حل کردن خلط از دستگاه تنفسی بسیار مفید خواهد بود. اگر گرفتگی بینی دارید آب گرم می‌تواند آن را به طور موثری درمان کند.  

 

سم زدایی از بدن 

فواید نوشیدن آب داغ

 

آب داغ همچنین یک پدیده‌ی شگفت‌انگیز است که به سم‌زدایی راحت بدن فرد کمک می‌کند. به محض نوشیدن آب داغ دمای بدنتان بالا می‌رود. این وضعیت همچنین به طور موثری باعث عرق کردن شما می‌شود. این روند واقعاً ضروری است زیرا سموم را از بدنتان حذف می‌کند. بدن شما با فرآیند سم زدایی به طور موثری  پاک می‌شود. اگر دوست دارید نتایج بهتری بگیرید افزودن چند قطره آب لیمو نیز بسیار موثر است. 

 

پیشگیری از آکنه و جوش

بسیاری از خانم‌ها مشکل بزرگ جوش و آکنه دارند.  این مشکل در سن نوجوانی خانم‌ها بسیار دیده می‌شود. امروزه این مشکل حتی در مردان دیده می‌شود. جوش‌ها اساساً ناشی از چربی و ناخالصی‌های موجود در پوست هستند. اما آب داغ تأثیر شگفت‌انگیزی در پاک‌سازی عمیق بدن و از بین بردن علت ریشه‌ای عفونت‌هایی است که از آکنه منشأ می‌گیرند.

 

افزایش رشد مو

آب گرم برای موهای شما شگفتی می‌کند. یکی دیگر از فواید آن، مربوط به فعال کردن ریشه‌های مو است. فعالیت منظم ریشه‌های مو با آب داغ افزایش می‌یابد که نتیجه‌ی آن سرعت رشد مو است.  

 

افزایش گردش خون 

فواید نوشیدن آب داغ

 

گونه‌های مختلفی از بیماری‌ها، هنگامی که گردش خون در بدن یک فرد به درستی صورت نمی‌گیرد ایجاد می‌شوند. حتی فعالیت صحیح در اعصاب و ماهیچه نیز هنگامی انجام می‌شود که گردش خون به دستی صورت بگیرد. اگر بتوانید به طور مرتب آب داغ بنوشید این کار به سادگی به افزایش گردش خون شما کمک خواهد کرد. همچنین رسوبات چربی اضافی در نزدیک سیستم عصبی با کمک آب داغ تجزیه می‌شود. 

 

بهبود دفع مدفوع

دفع مدفوع برای سالم و تندرست نگه‌داشتن شما بسیار ضروری است. اگر دچار مشکل یبوست هستید چند علامت در پوست شما ظاهر خواهد شد. از دست رفتن آب بدن هم می‌تواند یکی از دلایل مرتبط با دفع نامناسب مدفوع باشد. همه‌ی این مشکلات را می‌توانید با کمک گرفتن از درمان آب گرم ریشه‌کن کنید. اگر بتوانید هر روز صبح آب گرم بنوشید دفع بهتر مدفوع امکان‌پذیر خواهد بود. صبح زود هنگامی که معده‌ی شما خالی است، نوشیدن یک لیوان آب داغ همیشه پیشنهاد می‌شود. از آنجا که مدفوع در داخل روده‌ی شما جمع می‌شود حرکت روده را کندتر خواهد کرد.

 

کاهش وزن 

فواید نوشیدن آب داغ

 

امروزه اضافه‌وزن نگرانی بسیاری از افرادی است که دوست دارند همیشه تندرست بمانند. اما به همان اندازه بسیار سخت است که چربی اضافی را از بدن خارج کرد و چند کیلو وزن کم کرد. اما اگر بتوانید هر روز صبح آب داغ بنوشید کاهش چربی اضافی و کاهش وزن امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین بهتر است چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید، زیرا اسیدسیتریک طبیعی در لیمو به حذف چربی اضافی از بدن کمک می‌کند.

 

دردهای قاعدگی

برخی از خانم‌ها از دردهای قاعدگی بسیار رنج می‌برند. اما آب داغ می‌تواند در دردهای قاعدگی به شما مقداری تسکین دهد. اثر تسکین‌دهنده و نیز آرام‌بخش گرمای آب تأثیر خوبی روی عضلات شکم می‌گذارد. در نتیجه اسپاسم و گرفتگی بدن با آب داغ ریشه‌کن می‌شود.

 

پیشگیری از پیری زودرس

پاک‌سازی سموم بدن بسیار ضروری است زیرا این سموم یکی از دلایل اصلی پیری زودرس هستند. اما نوشیدن آب داغ در از بین بردن سموم بدن و ترمیم سلول‌های پوستی که برای افزایش قابلیت ارتجاعی پوست به کار می‌روند، به شما کمک می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040