۳۰ شهريور ۱۳۹۳

چگونه کمردرد بر دیگر قسمت‌های بدن تأثیر می‌گذارد

۳۰ شهريور ۱۳۹۳ 3755 بازدیدکننده 1 نظر
چگونه کمردرد بر دیگر قسمت‌های بدن تأثیر می‌گذارد در این مقاله می خوانید

آیا شما نیز از کمردرد رنج می برید؟ در این مقاله با اثرات  این بیماری روی بدن آشنا خواهید شد. ...

چگونه کمردرد بر دیگر قسمت‌های بدن تأثیر می‌گذارد

 

کمر پر از گیرنده‌های عصبی است که مستقیماً به دیگر قسمت‌های بدن متصل هستند. کمردرد می‌تواند به طور جدی بر دیگر قسمت‌های بدن تأثیر بگذارد، به طوری که حتی انجام ساده‌ترین وظایف را سخت کند. کمردرد یکی از شایع‌ترین بیماری‌هاست و معمولاً به وسیله جراحت، مریضی، یا خارج از راستا بودن ستون فقرات به وجود می‌آید.

کمردرد ممکن است به روش‌های مختلف در سراسر بدن خود را نشان بدهد و اغلب ناشی از رباط و ماهیچه‌های کشیده شده‌ای است که اطراف ستون فقرات قرار دارند. گاهی اوقات، کمردرد ناشی از ناهنجاری‌های ساختاری در استخوان‌های ستون فقرات است.

دامنه‌ی شدت کمردرد از خفیف تا حاد ممکن است متغیر بوده و از اثر شدید گذاشتن بر روز، تا قابل‌کنترل بودن در شب متفاوت باشد. علاوه بر این، درد ناحیه‌ی کمر پدیدۀ هوایی‌اند بدن را به روش‌های مختلفی تحت تأثیر قرار دهد.

 

خواب و کمردرد

کمردرد

خواب و کمردرد ممکن است چرخه‌ی بدی را به وجود بیاورند که هر کاری می‌کنید به پایان نمی‌رسد. هنگامی که سرتان را زمین می‌گذارید تا بخوابید درد از بین نمی‌رود و کمبود خواب یا شکل بد خوابیدن پدیدۀ هوایی‌اند منجر به درد شدیدی در روز بعد شود. در صورتی که برای یک مدت طولانی کمبود خواب داشته باشید، کمردرد می‌تواند وضعیت و سلامتی جسمانی بدن را به شدت تحت تأثیر قرار دهد

اگر نشانه‌های کهنگی در تشک خود می‌بینید، متوجه می‌شوید که روی تشک هتل بهتر می‌خوابید، یا صبح‌ها  اغلب با کمردرد بیدار می‌شوید ممکن است زمان آن باشد که کنترل شرایط را در اختیار بگیرید .

طبق نظر انجمن خوابِ بهتر، استفاده‌کنندگان باید تشک‌ها را هر 5 تا 7 سال بررسی کنند تا مشخص کنند که نیاز به تعویض دارد یا نه. هنگام خرید تشک جدید مهم است که هر کدام را امتحان کنید تا مشخص شود که کدام یک درد کمر را بیشتر کاهش می‌دهد.

 

درد مفصل ناشی از کمردرد

از آن جا که بسیاری از گیرنده‌های عصبی بدن در کمر قرارگرفته‌اند، فشار بر کمر و درد آن همچنین می‌تواند درد در نواحی دیگر بدن ، به خصوص درد مفاصل، را تشدید کند. کمردرد ممکن است منجر به درد در مچ پا، زانو، باسن، و دیگر مفاصل مهم شود. هنگامی که بدن، تمام تلاش خود را برای مقابله با درد مفاصل انجام می‌دهد، ممکن است فشار اضافی به ستون فقرات یا کمر وارد شود که باعث شود درد بیشتری به وجود بیاید .

کمردرد اغلب نشانه‌ی مشکل بزرگ‌تری است. اگر درد به طور خاص بر توانایی شما برای گذراندن روز تأثیر می‌گذارد، ممکن است ضروری باشد که به دکتر مراجعه کنید تا دلایل اصلی و درمان‌های احتمالی درد کمر یا مفصل را مشخص کنید.

 

 

تأثیرات عاطفی

درد مزمن می‌تواند پس از مدت طولانی برای سلامت روانی شما خسته کننده باشد. هنگامی که احساس می‌کنید هیچ‌چیز هرگز بهتر نمی‌شود و دردتان هیچ‌وقت از بین نمی‌رود، این که بخواهید با نگرشی خوب باهر روز مواجه شوید کار دشواری است. مشکلاتِ حرکت کردن به اطراف و کمبود خواب را که اغلب همراه کمردرد هستند به آن اضافه کنید تا دستورالعمل بحران به وجود بیاید.

افرادی که به طور مداوم احساس درد دارند دائماً نگران از دست دادن کار یا تکمیل وظایف ساده در طول روز هستند.

 

کمک خواستن هنگام شدت کمردرد

خوشبختانه کمردرد قابل‌درمان است و ممکن است تنها مسئله، پیدا کردن گزینه‌های صحیح باشد. مشورت با یک پزشک می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد اینکه چه چیزی باعث کمردرد شما می‌شود و چگونه می‌توان آن را حل کرد در اختیار شما قرار بدهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040