۱۹ شهريور ۱۳۹۳

درمان های خانگی برای شوره سر

۱۹ شهريور ۱۳۹۳ 5097 بازدیدکننده 1 نظر
درمان های خانگی برای شوره سر در این مقاله می خوانید

در این مقاله با راههای خانگی درمان شوره سر آشنا می‌شوید. ...

درمان های خانگی برای شوره سر

مقدمه

وقتی پوسته های خشک اضافی یا همان شوره، از پوست سر می ریزند، فرد احساس خارش شدیدی در سر خود می‌کند که علاوه بر ایجاد دردسر، آزار دهنده و عصبانی کننده است. علاوه بر این‌ها، شوره سر می‌تواند باعث ریزش مو و طاسی هم شود. به همین دلیل درمان شوره سر در مراحل اولیه آن، بسیار مهم است تا تبدیل به بیماری شوره شدید سر نشود. علائم شوره سر شامل وجود پوسته های سفید روی شانه‌ها، خارش شدید، تورم، و جوش های قرمز روی پوست سر (تنها در موارد شدید شوره) می‌شود.

 

درمان های خانگی برای شوره سر

درمان های گیاهی خانگی برای شوره

اگر درمان های طبیعی شوره سر مؤثر واقع نشدند، باید از درمان های خانگی و گیاهی استفاده کرد.

 

درمانهای خانگی شوره سر

کمی کشک تخمیر شده (کشک را 2 تا 3 روز کنار بگذارید تا تخمیر شود، آن را در یخچال قرار ندهید) را روی پوست سر و موهایتان بگذارید. بگذارید یک ساعت بماند سپس با شامپو بشویید. کشک نه تنها یک درمان بسیار مناسب برای شوره سر است، بلکه یک نرم کننده طبیعی نیز هست که مو را درخشان می‌کند.

دو قاشق سوپ‌خوری سرکه را با شش قاشق سوپ‌خوری آب داغ مخلوط کنید و به تمام قسمت های پوست سرتان بمالید. اگر موهایتان بلند است، مقدار آن را به‌تناسب بیشتر کنید. سرتان را با پارچه بپوشانید و بگذارید مواد در طول شب روی سرتان بماند و صبح روز بعد موهایتان را آبکشی کنید. به مدت سه ماه، دو بار درهفته این کار را انجام دهید. این کار درمانی مؤثر برای شوره سر است.

 

درمان های خانگی برای شوره سر

پوست سر را مرتباً با روغن زیتون ماساژ دهید. این کار نه تنها شوره سر را از بین می‌برد، بلکه از ایجاد آن نیز پیشگیری می‌کند.

روغن چوب صندل را با آبلیمو به‌تناسب 1 به 3 به پوست سر بمالید تا از شوره سر رهایی پیدا کنید.

ژل برگ‌های آلوئه ورا را به پوست سر بمالید و بگذارید یک شب روی سرتان بماند. صبح روز بعد آن را با یک شامپوی گیاهی (ترجیحاً گیاه شیکاکای) بشویید.

دو قاشق سوپ‌خوری تخم شنبليله را درآب بخیسانید و بگذارید یک شب بماند تا خمیری شود. این خمیر را روی پوست سر بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. مو را با محلول بندق (ریتا) یا شیکاکای بشویید.

دو قاشق سوپ‌خوری پودر ماش را با نصف فنجان کشک مخلوط کنید. دو بار در هفته مو را با آن بشویید.

برگ‌ها و ریشه چغندر را در آب بجوشانید و پوست سر را هر شب با آب آن ماساژ دهید. از نوک انگشتان خود استفاده کنید و پوست سرتان را به آرامی ماساژ دهید.

چند قطره آبلیمو را با آب گیاه آمله (آملج) مخلوط کنید و هرشب قبل از خواب کف سر را با آن ماساژ دهید.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040