۳ آبان ۱۳۹۲

روش‌های اصلاح آسیب‌ نور خورشید به مو

۳ آبان ۱۳۹۲ 2846 بازدیدکننده 2 نظر
روش‌های اصلاح آسیب‌ نور خورشید به مو در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با روش های اصلاح آسیب نور خورشید به مو آشنا خواهید شد ...

روش‌های اصلاح آسیب‌ نور خورشید به مو

مقدمه

وقتی که نور خورشید به فولیکول‌های مو آسیب برساند، برگرداندن مو به حالت اول کار آسانی نخواهد بود. به هر حال جبران این آسیب‌ها امکان پذیراست. تنها چیزی که نیاز دارید، داشتن صبر و انتخاب محصول و روش مناسب است ...

 

دستورالعمل

1. از مصرف محصولات حاوی پرو کسید خودداری کنید چون با دریافت نور خورشید فعال‌شده و آسیب‌های جدی به مو می‌رسانند. تکه های خشک شده آن می توانند شکسته و جلوی رویش مو را بگیرند.

2. برای تقویت و  بازسازی موهایتان از شامپوهای ترمیم مو و  نرم‌کننده‌های پروتئینی استفاده کنید. چنین شامپوهایی باید یک بار در هفته استفاده شوند.

3. بعد از شستن نرم‌کننده از موها، یک حالت دهنده ثابت به انتهای موها اضافه کنید. موها را ماساز داده یا از برس دندانه‌ درشت برای پخش حالت دهنده به سرتاسر موها استفاده کنید.

4. هفته‌ای یک بار از نرم‌کننده روغن نعناع و شامپوی ترمیمی استفاده کنید. روغن نعناع، تسکین‌دهنده بوده و به آرامی پوست سر و فولیکول‌ها را ترمیم می‌کند. بعد از سه هفته تأثیرات آن بارزتر می‌شود.

5. قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و بعد از شنا، از حالت دهنده های بی‌نیاز به شستشو که حاوی پروتئین هم هستند استفاده کنید. بازسازی کامل مو فقط در صورت مراقبت دائمی امکان‌پذیر است.

 

نکته‌ها و هشدارها

اگر ناچار شدید می‌توانید کف سرتان ضد آفتاب بمالید تا ریشه‌ها را حفظ کند. اما بعد از آن حتماً سر را باید با شامپو شست.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040