۱۲ آذر ۱۳۹۳

بوقلمون

۱۲ آذر ۱۳۹۳ 4512 بازدیدکننده 1 نظر
بوقلمون در این مقاله می خوانید

بوقلمون پرنده بزرگی است که ارتباط نزدیکی با دیگر پرندگان شکاری مانند قرقاول، مرغ و بلدرچین دارد. سبک زندگی این پرنده، انواع گونه ها و دیگر خصوصیات آن را بشناسید. ...

بوقلمون

 

بوقلمون به عنوان یک وعده غذایی خاص در مناسبت‌های خانواده‌های بزرگ ازجمله کریسمس و عید شکرگزاری، در سراسر جهان غرب مشهور شده است.

 

باوجود اندازه بزرگشان، بوقلمون‌ها به شکلی عجیب در پرواز کردن ماهر بوده و در زیر تاج پوشش جنگل در حال پرواز دیده می‌شوند و به دنبال جایی برای لانه‌سازی می‌گردند. اگرچه بوقلمون‌ها روی درختان لانه می‌سازند، ولی آن‌ها اغلب در جنگل‌های باز، درختستان‌ها، و مراتع یافت می‌شوند.

 

گونه های بوقلمون

بوقلمون

 

دو گونه مختلف از بوقلمون وجود دارند که شامل بوقلمون وحشی و ریز چشم است. بوقلمون وحشی به‌طور طبیعی در جنگل‌های باز شمال آمریکا یافت می‌شود و سنگین‌ترین گونه‌های پرنده‌های شکاری است. بوقلمون ریز چشم عمدتاً در جنوب شرق مکزیک یافت می‌شود و اگرچه هم ‌اندازه بوقلمون وحشی است، اما وزن آن تقریباً نصف وزن بوقلمون وحشی است.

بوقلمون وحشی، بزرگ و توپی شکل است و پاهای نازک و بلندی با سه انگشت در هر پا دارد که به تعادل او کمک می‌کنند و برای کندن خاک روی زمین از آن‌ها استفاده می‌کند. بوقلمون وحشی نر، سر و گلوی بدون پر و قرمز رنگی دارد که قسمت‌های کوچکی بر روی آن رشد کرده که به‌عنوان لحیمه شناخته می‌شود.

بوقلمون ریز چشم پرنده زیباتری است، و با وجود اینکه هم خانواده نزدیک بوقلمون وحشی است، اما در ظاهر بسیار شبیه یک طاووس ماده است. بوقلمون ریز چشم دارای بدنی باریک و پاهای بلند است و نرها دارای گردن و سر بدون پر هستند که می‌تواند قرمز یا آبی‌رنگ باشد و اغلب رنگ آن‌ها از رنگ بوقلمون‌های وحشی نر ملایم تر است.

 

رژیم غذایی و دیگر خصوصیات بوقلمون

بوقلمون

 

بوقلمون‌ها حیواناتی همه‌چیزخوارند، و هم گیاهان و مواد گیاهی و هم دیگر حیوانات را می‌خورند. بوقلمون در درجه اول هسته‌ها، دانه‌ها، میوه‌ها، انواع توت‌ها، و حشراتی را می‌خورند که اغلب در حال کندن زمین اطرافشان در کف جنگل پیدا می‌کنند. بوقلمون‌ها اگر فرصت کنند، خزندگان کوچک، دوزیستان، و حتی جوندگان را نیز می‌خورند.

با توجه به‌اندازه بزرگشان، هر دو گونه بوقلمون، تعدادی شکارچی در محیط‌زیست طبیعی خود دارند. روباه، مار، راکون، گربه‌های وحشی، و انسان، رایج‌ترین شکارچیان بوقلمون هستند.

در طول فصل جفت‌گیری، بوقلمون نر صداهایی ایجاد می‌کند تا سعی کند بوقلمون ماده را به‌منظور جفت‌گیری جذب کند. بوقلمون ماده جایی امن برای لانه‌سازی پیدا می‌کند و بین 6 و 12 تخم می‌گذارد که این تخم‌ها پس از دوره حدود یک ماه نشستن روی آن، باز می‌شوند.

امروزه، بوقلمون یکی از محبوب‌ترین گوشت‌ها در مناسبت جشن‌ها بوده و در تعداد زیاد در سراسر جهان غرب پرورش داده می‌شوند. تصور می‌شود که هرسال بیش از 250 میلیون بوقلمون در ایالات‌متحده پرورش داده می‌شود!

 

 

  1. حقایقی درباره بوقلمون

   نوع پرنده
   طول عمر 1 تا 10 سال
   رژیم غذایی همه‌چیزخوار
   اندازه 70 تا 125سانتی‌متر

   

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040