۱۵ تير ۱۳۹۳

پرنده بهشتی

۱۵ تير ۱۳۹۳ 10547 بازدیدکننده 0 نظر
پرنده بهشتی در این مقاله می خوانید

مرغ‌های بهشتی یکی از زیباترین پرندگان دنیا محسوب می‌شوند. ما شما را با برخی ویژگی های آنها آشنا می کنیم. ...

پرنده بهشتی

مقدمه

بیش از سی و شش گونه پرنده در خانواده مرغ بهشتی (Paradisaeidae) وجود دارد که متداولترین آن‌ها پرنده بهشتی است که بیشتر با رنگهای قابل توجه و پرهای به رنگ روشن زرد، آبی، سبز و سرخ خود شناخته می‌شود. این رنگارنگی پرها، آن‌ها را به یکی از جذابترین و تماشایی ترین پرندگان دنیا تبدیل کرده است. در نرها، اغلب یقه های پردار رنگارنگ یا پرهای بسیار بلند دم خودنمایی می‌کند. برخی از گونه‌ها، کاکل های بزرگ سر یا تزئینات دیگری مانند سپر سینه یا شانه سر دارند.

 

پرنده بهشتی

نرهای این پرندگان، پرهای تزئینی غیرمعمول و روشن رنگ خود را برای نمایش در مقابل ماده‌ها استفاده می‌کنند. رقص‌های استادانه، ژست‌ها و تشریفات دیگر، آن‌ها را دیدنی‌تر کرده و نمایش خارق‌العاده‌ای برای ماده‌ها و هر انسان خوش‌شانسی که در آن نواحی باشد ارائه می‌دهند. چنین نمایشی ممکن است ساعت‌ها به طول بینجامد و در بسیاری از گونه‌ها بخش قابل‌توجهی از وقت پرنده نر صرف آن می‌شود.

 

پرنده بهشتی

پرنده بهشتی در گینه‌نو و جزایر اطراف آن زندگی می‌کند. گونه‌های رایفل برد (Riflebird=گونه‌ای از پرنده‌های بهشتی که اسم آن‌ها (پرنده تفنگی؟) ظاهراً به دلیل همرنگی پوشش سیاه و سبز آن‌ها، با یونیفورم تفنگداران انگلیسی در قرن 19 میلادی بوده است) و مانوکود (manucode) نیز در استرالیا زندگی می‌کنند. پرنده‌های بهشتی به‌قدری زیبا هستند که هدف شکارچیان پوست قرارگرفته و تعداد قابل‌توجهی از برخی از گونه‌های آن‌ها از بین رفته‌اند.

 

پرنده بهشتی

نام این پرندگان به یک گل رنگین نیز داده‌شده است. گل پرنده بهشتی افریقای جنوبی (Strelitzia reginae)، عضوی از خانواده موز است. این گیاه گل زیبایی دارد که شبیه به پرنده بهشتی در حال پرواز است.

 

پرنده بهشتی

نوع

 

پرنده

رژیم غذایی

 

 در گونه‌های مختلف متفاوت است.

طول عمر متوسط در حیات وحش

 

 بسته به گونه و زیستگاه متفاوت است.

اندازه

 

12 تا 100 سانتیمتر

وزن

 

بسته به گونه متفاوت است.

 

اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

پرنده بهشتی

 

پراکندگی جغرافیایی

(مناطق زرد رنگ)

پرنده بهشتی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040