۲۷ آبان ۱۳۹۲

قرقاول گردن حلقه ای | Ring-necked pheasant

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 4582 بازدیدکننده 3 نظر
قرقاول گردن حلقه ای | Ring-necked pheasant در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات قرقاول گردن حلقه ای آشنا خواهید شد.   ...

قرقاول گردن حلقه ای | Ring-necked pheasant

خصوصیات قرقاول گردن حلقه ای

قرقاول‌های گردن حلقه ای بومی چین و شرق آسیا هستند، اما با موفقیت به دیگر قسمت‌های دنیا از جمله شمال آمریکا نیز وارد شده اند.نوع نر دارای سری به رنگ‌ آبی و سبز، صورتی به رنگ قرمز و حلقه‌ای مشخص به رنگ سفید در دور گردن است. ماده‌ها تقریباً به رنگ قهوه‌ای براق هستند، اما هر دو جنس دارای دم بزرگ و نوک تیز هستند. این پرندگان در طبیعت بسیار پرطرفدار بوده و به طور زیادی توسط بسیاری از شکارچیان ورزشی تحت شکار قرار می‌گیرند. هزاران عدد از آن‌ها هرساله شکار می‌شوند اما با مدیریت و برنامه‌ریزی دوباره ، جمعیت آنها مجدداً افزایش می یابد.

نوع نر حرمسرایی از ماده‌ها برای خودش درست کرده و تا 12 پرنده ماده را در آن نگهداری می کند. هر سال بهار نرها مرز حرمسرای خود را مشخص کرده و از آن در برابر رقبای پرخاشجو محافظت می‌کند. بعضی از این رویارویی‌ها ممکن است باعث برخوردهای شدید شود.

 

مکان زندگی قرقاول گردن حلقه ای

این پرندگان مراتع پر گیاه را ترجیح می‌دهند، ولی در جنگل‌های درختان کوتاه و مناطق مرطوب نیز ساکن می‌شوند. ماده‌ها در مراتع یا مناطق حاشیه ای لانه سازی کرده و روی تخم‌ها می‌خوابند (12 عدد یا بیشتر) . آن‌ها این کار را بدون هیچ کمکی از نرها انجام می‌دهند. قرقاول‌های کوچک به سرعت رشد کرده و بعد از دو هفته می‌توانند پرواز کنند. آن‌ها برای 6 یا 7 هفته با مادرشان می‌مانند. بسیاری از تخم‌ها توسط درندگان و یا انسان‌ها نابود می‌شوند (به خصوص در مزارع کشاورزی) و پرنده‌های جوان نیز آمار زیادی از مرگ‌ومیر دارند.

 

نحوه زندگی قرقاول گردن حلقه ای

در پاییز، این پرندگان گروه‌هایی را تشکیل می‌دهند که تا بهار بعد در آن زندگی می‌کنند.قرقاول‌ها روی زمین ، جایی که برای دانه، علف، توت، حشرات و گه گاه حیوانات کوچک جستجو می‌کنند، راحت تر هستند. آن‌ها می‌توانند با صدای زیاد، پرشی ناگهانی در هوا داشته باشند، ولی معمولاً با دویدن از خطر فرار می کنند. پرواز این پرنده‌ها صرفاً به فاصله کوتاه بوده و برای فرار انجام می شود.

 

 1. قرقاول‌های گردن حلقه ای (Ring-necked pheasant)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  10 تا 20 ماه

  اندازه

  53 تا 91 سانتی متر

  وزن

  1.3 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  قرقاول گردن حلقه ای

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  قرقاول گردن حلقه ای

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040