۲۷ آبان ۱۳۹۲

کلاغ سیاه | Raven

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 8719 بازدیدکننده 4 نظر
کلاغ سیاه | Raven در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات کلاغ سیاه آشنا خواهید شد. ...

کلاغ سیاه | Raven

خصوصیات کلاغ های سیاه

کلاغ‌ها در واقع پرندگان خارق العاده ای هستند. این پرندگان مشکی و براق، قادر به پروازی عالی و آکروباتیک که همتراز با پرواز شاهین ها و بازها است هستند. این مهارت های پروازی، در طول فصل تولیدمثل آشکار می‌شود، زمانی که جفت‌گیری شامل رقص‌های استادانه‌ای از تعقیب، شیرجه زدن و گردش است.

آمریکایی‌های بومی به این پرندگان باهوش احترام گذاشته و اغلب به علت طبیعت بازیگوششان، به عنوان شوخی کننده‌های حیله گر به تصویر کشیده می شدند.

 

نحوه شکار کلاغ های سیاه

این جانوران که به عنوان لاش‌خور شناخته می شوند، شکارچیان ماهری نیز هستند که اغلب از تکنیک‌های گروهی برای شکار استفاده می‌کنند. دیده شده است که تیم کلاغ‌ها ، به شکارهایی که برای یک کلاغ خیلی بزرگ است حمله کرده اند. آن‌ها همچنین از تخم‌ها و جوجه های پرندگان دیگر مانند پرندگان ساحلی، و هم چنین از جوندگان، دانه‌ها، کرم‌ها و حشرات نیز تغذیه می‌کنند. کلاغ‌ها از مردارها و گاهی زباله‌های انسانی نیز تغذیه می‌کنند.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری فرزندان

در زمستان، کلاغ‌ها در گروه‌هایی گرد هم می‌آیند تا روزها به دنبال خوراک گشته و شب‌ها استراحت کنند. در بقیه‌ی سال آن‌ها اکثراً دوتایی یا در گروه‌های کوچک هستند. گمان می رود که کلاغ‌ها برای همه عمر با جفت خود باقی می مانند. آن‌ها آشیانه‌های بزرگ و چوبی ساخته و ماده‌ها در بهار روی 3 تا 7 تخم می‌خوابند. والدین هردو از کودکان نگهداری می‌کنند که این کار برای چند ماه ادامه دارد.

 

محل زندگی کلاغ ها

صدای این پرندگان اغلب قار قار است، اما قادرند صداهای دیگری نیز از خود در آورند.کلاغ‌ها بزرگ‌ترین پرندگان شاخه نشین در آمریکا هستند. آن‌ها یک‌بار به عنوان آفت پرندگان شکاری و حیوانات خانگی تقریباً از بین برده شدند. امروزه جمعیت آن‌ها در حال افزایش بوده و کلاغ‌ها یک منظره‌ی آشنا در نیمکره‌ی شمالی، از قطب شمال تا مدیترانه و همچنین در مناطق شهری هستند.

 

 1. کلاغ سیاه (Raven)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  اندازه

  61 تا 66 سانتی متر - گستره بال 1.2 تا 1.4 متر

  وزن

  تا 1.3 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  کلاغ سیاه

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  کلاغ سیاه

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040