۲۷ آبان ۱۳۹۲

طاووس | Peacock

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 18271 بازدیدکننده 3 نظر
طاووس | Peacock در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات طاووس آشنا خواهید شد. ...

طاووس | Peacock

پرهای طاووس

طاووس‌ها قرقاول‌های بزرگ و رنگارنگی هستند که به دلیل دم زیبا و رنگارنگشان شناخته می‌شوند. پرهای رنگارنگ دم این حیوانات به یک ترتیب خاص قرارگرفته  و بیش از 60 درصد طول بدن طاووس ها را تشکیل می دهد و با رنگ های زیبای آبی، طلایی، قرمز، و سایر رنگ‌ها منقش شده است. این پرهای رنگارنگ در طی جفت‌گیری و برای اظهار عشق نشان داده می شوند. این پرها می‌توانند به صورت طاقی به شکل یک بادبزن مجلل در پشت طاووس بازشده و از دو سمت به زمین برسد . ماده‌ها جفت خود را بر اساس رنگ، اندازه، و نوع چیدمان پرها انتخاب می‌کنند.

 

عناوین مختلف طاووس

به طور عمومی لغت طاووس به هردو جنسیت نر و ماده این حیوان گفته می‌شود، اما به صورت تخصصی نرها طاووس (peacock) و ماده ‌هاpeahen  یا طاووس ماده و در کنار هم به نام peafowl ( قرقاول بزرگ صحرایی) نامیده می‌شوند.

 

نحوه زندگی طاووس ها

نرهای مناسب ممکن است حرمسرایی با 7 طاووس ماده داشته باشند که هر کدام 3 تا 5 تخم می‌گذارند. طاووس های وحشی اغلب بر روی شاخه های درختان جنگلی و به صورت گروهی زندگی می کنند.طاووس‌ها در روز زمین تغذیه کرده و حشرات، گیاهان و حیوانات کوچک را می خورند.

 

گونه های مختلف طاووس

دو گونه‌ی مشهور از طاووس‌ها وجود دارد، طاووس آبی در هند و سری‌لانکا، و طاووس سبز در جاوه و میانمار(برمه) یافت می‌شود. یک گونه‌ی ناشناخته و کمیاب‌تر که طاووس کنگو نامیده می‌شود، در جنگل‌های بارانی آفریقا ساکن است.

 

نحوه ارتباط انسان ها با طاووس

طاووس هایی همانند طاووس آبی توسط انسان‌ها تحسین‌شده و هزاران سال است که به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می‌شوند. بعضی تولید مثل انتخابی، باعث ایجاد ترکیب رنگ های خیلی خاصی در این حیوانات شده است، اما انواع وحشی این پرندگان نیز رنگ های زیبا و چشم نوازی دارند. بعنوان حیوانات خانگی، این پرندگان می‌توانند کج خلق بوده و با حیوانات خانگی دیگر به خوبی کنار نمی آیند.

 

 1. طاووس (Peacock)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  20 سال

  اندازه

  بدن 90 تا 130 سانتی متر - دم 150 سانتی متر

  وزن

  4 تا 6 کیلوگرم

  آیا می دانستید

  در صورتی که طول دم و گستره بال ها را با هم ملاک قرار دهیم، طاووس نر یکی از بزرگ ترین پرندگانی است که می تواند پرواز کند

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  طاووس

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  طاووس

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040