۲۷ آبان ۱۳۹۲

مرغابی وحشی Mallard

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 8665 بازدیدکننده 4 نظر
مرغابی وحشی Mallard در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات مرغابی وحشی آشنا خواهید شد. ...

مرغابی وحشی Mallard

خصوصیات مرغابی وحشی

سرِ سبز و منقارِ زرد مرغابی وحشی یک منظره‌ی آشنا برای بیشتر افرادی است که در نیمکره‌ی شمالی زمین زندگی می‌کنند. در حقیقت این مرغابی های وحشی، فراوان‌ترین و گسترده ترین گونه مرغابی ها هستند.مرغابی‌ها محیط‌های آرام و تالاب های کم عمق را ترجیح می‌دهند اما می‌توان آن‌ها را تقریباً در تمام آب‌های شیرین اطراف آسیا، اروپا و شمال آمریکا یافت. آنها همچنین در آب‌های شور و تلخ و نواحی مرطوب نیز پیدا می‌شوند.

 

تنوع رنگ مرغابی وحشی

جنس نر ، بیش‌ترین تنوع رنگ را در میان مرغابی‌های وحشی دارد. سرِ سبز آنها روی نواری سفید در گردن آنها قرار گرفته که به قفسه سینه‌ی بلوطی رنگ و بدن خاکستری آنها ختم می شود. ماده‌ها به رنگ قهوه‌ای یکنواخت و خالدار بوده اما بال‌های رنگین‌کمانی با رنگ‌های بنفش/ آبی، همانند یک وصله در دو سمت آن‌ها به چشم می‌آید. آن‌ها تا 65 سانتی متر رشد کرده و وزنشان تا 1.4 کیلوگرم می‌رسد.

 

نوع تغذیه مرغابی وحشی

گاهی دیده می‌شود که گروه مرغابی‌های وحشی سر یا حتی کل بدنشان را زیر آب فروبرده‌اند. آن‌ها به ندرت در آب شیرجه می‌روند، و اکثر اوقات در نزدیکی سطح آب به دنبال بی‌مهرگان، ماهی‌ها، دوزیستان و گروه متنوعی از گیاهان می باشند. این پرندگان روی زمین نیز چریده و از گیاهان و دانه‌ها تغذیه می‌کنند.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری از فرزندان

زوج‌ها با یکدیگر به شمالی‌ترین مناطق مهاجرت و جفت‌گیری کرده و آشیانه‌هایی را روی زمین یا حفره‌های ایمن می‌سازند. آن‌ها عموماً 12 تخم می گذارند و مدت روی تخم ماندن آنها معمولاً کمتر از یک ماه ادامه می یابد. مرغابی‌های وحشی در طول این مدت از منطقه خود حفاظت کرده اما زمانی که جوجه کشی به خوبی در جریان است، نرها آشیانه را رها کرده و به گروه نرهای دیگر می پیوندند.بیشتر گونه‌های مرغابی‌های وحشی دارای تعداد زیاد بوده و در معرض خطر اعلام‌ نشده‌اند. اگرچه یک تهدید برای جمعیت آن‌ها ، پیوند خوردنشان با مرغابی‌های دیگر است.

 

 1. مرغابی وحشی (Mallard)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  5 تا 10 سال

  اندازه

  50 تا 65 سانتی متر

  وزن

  1 تا 1.4 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  مرغابی وحشی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  مرغابی وحشی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040