۲۷ آبان ۱۳۹۲

فلامینگو بزرگ |Greater flamingos

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 5523 بازدیدکننده 3 نظر
فلامینگو بزرگ |Greater flamingos در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات فلامینگو بزرگ آشنا خواهید شد. ...

فلامینگو بزرگ |Greater flamingos

محل زندگی فلامینگو ها

این پرندگان مشهور صورتی در بسیاری از مناطق گرم و مرطوب قاره‌ها یافت می‌شوند. آن‌ها دهانه‌ی رودخانه‌ها و دریاچه‌های شور یا قلیایی را دوست دارند. با توجه به ظاهرشان، فلامینگوها شناگران ماهری نیستند اما در دشت های پر گل ولای که محل تولیدمثل و تغذیه‌ی آن‌هاست، بسیار خوب رشد می کنند.

 

خصوصیات فلامینگو

فلامینگوهای بزرگ شاید تنها پرندگان بزرگ و صورتی در هر اقلیمی باشند. آن‌ها گردن بلند، لاغر و خمیده و یک منقار کج مشکی با انتهایی به سمت پایین دارند.  

این منقار کج به آن‌ها کمک می‌کند تا از حیوانات کوچک همانند موجودات ریز شناور در آب، ماهی کوچک، حشرات پرنده و موجودات مشابه تغذیه کنند. در محیط‌های گلی و یا آب‌های کم عمق، پاهای بلند و پره دارشان به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند گل ها را به هم بزنند. آنها منقار یا حتی کل سرشان را در خاک فرو برده و آب و گل را برای رسیدن به موجودات خوشمزه موجود در آن بالا می کشند. منقار فلامینگو ساختاری مانند یک فیلتر دارد که قبل از خروج مایعات، غذا را از آب جدا می کند.یک نوع خرچنگ میگو مانند، باعث رنگی شدن پرهای این فلامینگوها می شود. این حیوانات در اسارت رنگ خود را از دست می دهند مگر اینکه رژیم غذایی آنها تکمیل شود.

 

نحوه زندگی و زادو ولد فلامینگوها

فلامینگوهای بزرگ در گروه‌های بزرگی زندگی می‌کنند. این کار باعث امنیت آنها شده و به آنها کمک می کند زمانی که سرشان در داخل گل قرار دارد، در مقابل حمله‌ی درندگان در خطر کمتری قرار بگیرند. این پرندگان هنگام جمع شدن در گروه‌ها تولیدمثل می‌کنند. زمانی که جفت‌گیری کامل شد، جفت‌ها به نوبت روی تخم‌ها می‌خوابند.فلامینگوهای جوان به رنگ سفید و خاکستری بوده و تا دو سال صورتی نیستند. در سال‌هایی که مناطق مرطوب و رودخانه‌ها خشک‌شده و غذا کمیاب می‌شود، ممکن است فلامینگوها تولید مثل نکنند.

 

 1. فلامینگوی بزرگ (Greater Flamingo)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  اندازه

  91 تا 127 سانتی متر - گستره بال 152 سانتی متر

  وزن

  4 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  فلامینگو بزرگ

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  فلامینگو بزرگ

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040