۲۷ آبان ۱۳۹۲

حواصیل آبی بزرگ |Great Blue Heron

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 3944 بازدیدکننده 3 نظر
حواصیل آبی بزرگ |Great Blue Heron در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات حواصیل آبی بزرگ آشنا خواهید شد. ...

حواصیل آبی بزرگ |Great Blue Heron

نحوه شکار حواصیل آبی بزرگ

این نوع حواصیل در آب راه رفته و اغلب در خطوط ساحلی و در کناره‌ی دریاچه یا رودخانه‌ها مشاهده می‌شود. این پرندگان ماهیگیران ماهری هستند. آن‌ها با راه رفتن آهسته یا ایستادن دریک نقطه برای زمان طولانی طعمه‌ی خود را صید می‌کنند. حواصیل تا زمانی که شکار به محدوده‌ی گردن بلند و منقار شمشیر مانندش نزدیک شود منتظر می‌ماند. ضربه مرگ با یک حرکت سریع منقار تیز به طعمه وارد شده و شکار به طور کامل بلعیده می‌شود.

 

نوع تغذیه حواصیل آبی

دیده شده است که این پرندگان در تلاش برای بلعیدن یک ماهی بسیار بزرگ حتی خفه هم شده اند. اگرچه حواصیل به عنوان ماهیگیر شناخته می‌شود اما موش‌ها هم حجم زیادی از غذای آن‌ها را تشکیل می‌دهد. آن‌ها همچنین حشرات و حیوانات کوچک دیگر را هم می‌خورند. قد حواصیل بزرگ آبی بین 1 تا 1.4 متر و عرض بالشان به 1.7 تا 2 متر می رسد و به همین دلیل دیدن آن‌ها در حالت پرواز بسیار جالب است. آن‌ها می‌توانند 32 تا 48 کیلومتر را در یک ساعت طی کنند.

 

محل زندگی و زاد و ولد حواصیل آبی

اگرچه حواصیل آبی به تنهایی شکار می‌کند اما در گروه‌های بزرگی زندگی می‌نماید. آن‌ها درخت‌های بلند را ترجیح می‌دهند اما گاهی روی درختچه‌های کوتاه هم آشیانه می‌سازند. ماده‌ها 2 تا 7 تخم می‌گذارند که هردو والدین روی آنها خوابیده و از آنها حفاظت می‌کنند. جوجه‌ها دو ماه پس از تولد می‌توانند مستقل شوند. گونه‌ی سفید رنگ آن که در کارائیب و فلوریدای جنوبی یافت می‌شود اغلب با نام حواصیل سفید بزرگ نامیده می‌شود اما در حقیقت از همین گونه هستند.

 

 

حواصیل بزرگ آبی (Great Blue Heron)

نوع

پرنده

رژیم غذایی

گوشتخوار

طول عمر متوسط در حیات وحش

15 سال

اندازه

بدن 1 تا 1.4 متر - گستره بال 1.7 تا 2 متر

وزن

2.1 تا 2.5 کیلوگرم

اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

حواصیل آبی بزرگ

پراکندگی جغرافیایی

(مناطق زرد رنگ)

حواصیل آبی بزرگ

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040