۲۷ خرداد ۱۳۹۴

دو گونه بزرگ لاک پشت ها

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ 4081 بازدیدکننده 0 نظر
دو گونه بزرگ لاک پشت ها در این مقاله می خوانید

با دو گونه ی بزرگ از لاک پشت ها و تفاوت این دو گونه آشنا شوید. ...

دو گونه بزرگ لاک پشت ها

لاک‌پشت‌های گردن مخفی (Hidden-necked  ) فراوان‌ترین گونه‌ی امروزی از لاک‌پشت‌ها هستند.  این لاک‌پشت‌ها 200 گونه‌ی مختلف دارند. گروه اصلی دیگر لاک‌پشت‌های گردن کناری (side-necked ) هستند که 76 گونه‌ی متفاوت دارند.

 

گونه ی لاک پشت ها

تفاوت لاک پشت های گردن مخفی با گونه ی دیگر در نحوه ی تاکردن سر به سمت داخل  و در امتداد ستون فقرات است، به طوری که گردن او حالت s شکل گرفته و ستون فقرات صاف است، درنتیجه سر مستقیما داخل پوسته می رود. لاک پشت های گردن کناری گردن خود را خم کرده و سر یک وری می شود. سپس سر زیر لبه ی پوسته و نزیک تر به شانه ها قرار می کیرد. یعنی سر و گردن با زاویه ای متناسب با محور ستون فقرات خم می شوند.

 

گونه ی لاک پشت ها

همپنین تفاوت این دو گونه در ساختار پشت لاک و زیرلاک است. پشت لاک و زیر لاک در لاک پشت های گردن مخفی گردتر از گونه ی دیگر است. بعلاوه استخوان ها و پوسته ی این دو گونه دارای آرایش مختلفی است.

اولین گونه ی لاک پشت در اواخر دوره ی زیمن شناسی تریاس میانه در حدود 200 میلیون سال قبل باز می گردد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040