۱۱ آذر ۱۳۹۳

قورباغه درختی چشم سبز

۱۱ آذر ۱۳۹۳ 4029 بازدیدکننده 0 نظر
قورباغه درختی چشم سبز در این مقاله می خوانید

نام قورباغه درختی چشم سبز از خط سبز روشنی گرفته‌شده که همانند ابرو پیرامون چشمان این حیوان قرار دارد. با این حیوان بهتر آشنا شوید. ...

قورباغه درختی چشم سبز

 

قورباغه چشم سبز ظاهر خود را با محیط پیرامون خود تطبیق داده است تا در جنگل‌های بارانی پوشیده از خزه استرالیا استتار کند. رنگ این قورباغه و علائم روی بدن آن، بسته به زیستگاه ویژه او بسیار متغیر است، اما معمولاً بدن آن‌ها به رنگ سبز مایل به قهوه‌ای با لکه‌های زنگی رنگ است که با ظاهر سنگ‌های پوشیده از گلسنگ که بستر جوی‌ها و رودخانه‌ها را پوشانده‌اند، مطابقت داشته باشد. 

 

نام این‌گونه قورباغه از سبزی چشمان این حیوان نیست بلکه به خاطر خط سبز روشنی است که اغلب دور هر دو چشم او کشیده شده و آن‌ها را تزئین کرده است.  

 

قورباغه درختی چشم سبز ماده بزرگ‌تر از نر بوده و تا 7 سانتیمتر رشد می‌کند. نرها که آواز جفت‌گیری‌شان همانند صدای  تق تق تق آرام است، طولشان حداکثر به 5 سانتیمتر می‌رسد. 

 

قورباغه درختی چشم سبز

 

در جنگل‌های استوایی و مرطوب شمال شرق کوئینزلند، نزدیک دیوار بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef)، قورباغه‌های درختی چشم سبز به فراوانی وجود دارند. جمعیت آن‌ها در ارتفاعات پایین تر طبیعی است، اما به دلایلی نامشخص، در نواحی مرتفع تر کاملاً ناپدیدشده‌اند. جمعیت آن‌ها در گذشته احتمالاً به علت قارچ‌ها یا ویروس‌ها بسیار کاهش یافت اما اکنون جمعیتشان احیاشده و در حال حاضر در خطر یا در تهدید انقراض قرار ندارند. 

 

 

  1. پراکندگی جغرافیایی قورباغه چشم سبز

   نوع دوزیست
   رژیم غذایی گوشت‌خوار
   اندازه 7سانتیمتر
   آیا میدانید  نام علمی سابق قورباغه درختی چشم سبز serratta (serrated به معنی دندانه‌دار) بود. علت آن پوست دندانه‌دار لبه‌های پای قورباغه است. 
   اندازه نسبت به یک فنجان چای
   نقشه

   

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040