۱۷ شهريور ۱۳۹۴

خوک ها

۱۷ شهريور ۱۳۹۴ 11386 بازدیدکننده 0 نظر
خوک ها در این مقاله می خوانید

خوک‌ها گونه‌ای از حیوانات از سرده‌ی Susها و عضوی از خانواده‌ی گرازسانان می‌باشند. خوک‌ها جانورانی همه‌چیزخوارند و حیواناتی باهوش و اجتماعی هستند. ...

خوک ها

توضیحاتی از خوک‌ها

خوک‌های معمولی سر بزرگ و پوزه‌ای بلند دارند که استخوانی بزرگ داشته و یک غضروف گرد در نوک آن قرار دارد. این پوزه برای حفر خاک در جهت یافتن غذا استفاده می‌شود و حس بویایی بسیار تیز و قوی دارد. در هر پای خوک چهار سم وجود دارد. بیشتر وزن خوک را دو انگشت بزرگ‌تر میانی تحمل می‌کند اما دو انگشت بیرونی نیز در زمین‌های نرم استفاده می‌شوند.

خوک‌های بزرگ در کل 44 دندان دارند. دندان‌های جلویی برای خرد کردن درست‌شده‌اند. در گونه‌های نر دندان‌های نیش خرطومی می‌سازند که مرتباً رشد می‌کند و با کشیدن روی یکدیگر آن‌ها را تیز می‌نمایند.

 

توزیع و سیرتکاملی

خوک

حدود 1 بیلیون خوک زنده وجود دارند و خوک‌های اهلی یکی از بیشترین پستانداران روی زمین هستند. آن‌ها زمان زیادی را در جزیره‌های اندونزی، ماری و فیلیپین جدا از خوک‌های دیگر بودند. انسان خوک‌ها را به استرالیا، شمال و جنوب آمریکا و خشکی‌های متعدد دیگری برد.

 

محیط زندگی و تولیدمثل

محل زندگی خوک

خوک وحشی می‌تواند در هرجایی که علوفه باشد ساکن شود. درکل خوک می‌تواند در هر محیط پربار و علفی که بتواند آب کافی برای این پستاندار بزرگ را تأمین کند ساکن شود. اگر در یک محیط تعداد خوک‌هایی که به دنبال غذا هستند زیاد شود کمبود منابع غذایی رخ خواهد داد و این امر منجر به کاهش جمعیت خوک‌ها خواهد شد. اگر شرایط محیطی به حالت عادی بازگردد جمعیت خوک‌ها نیز زیادتر می‌شود زیرا به‌طور طبیعی نرخ تولیدمثل در آن‌ها افزایش می‌یابد.

 

رژیم غذایی

غذای خوک

خوک‌ها همه‌چیزخوارند، این یعنی هم از گیاهان تغذیه می‌کنند و هم از حیوانات. در حیات‌وحش خوک‌ها حیوانات را تعقیب کرده و از برگ‌ها، علف‌ها، ریشه‌ی گیاهان، میوه‌ها و گل‌ها تغذیه می‌کنند. در قفس بیشتر به خوک‌ها دانه‌ی ذرت و سویا را به همراه مواد معدنی و ویتامین‌های افزوده‌شده به غذا می‌دهند. خوک‌های بالغ روزانه سه تا پنج گالن آب مصرف می‌کنند.

 

ارتباط با انسان‌ها

پرورش خوک

خوک‌های اهلی برای گوشت و چرمشان پرورش داده می‌شوند. موهای زبر خوک برای درست کردن برس استفاده می‌شود. خوک‌هایی که در حال تغذیه‌ی علوفه هستند ممکن است توسط شکارچیان شکار شوند. به دلیل حس بویایی قوی و توانایی خارق‌العاده‌ی خوک‌ها در یافتن غذا در مناطق اروپایی برای پیدا کردن لاک‌پشت از آن‌ها استفاده می‌شود.

 

خوک‌ها در مذهب و سنت

خوک در مذهب

خوک‌ها در هنر و ادبیات جوامع مختلفی ظاهرشده‌اند و گاه نماد مذهبی نیز هستند. در آسیا گراز وحشی یکی از دوازده حیوانی است که تصویر آن در چین دیده می‌شود. در بسیاری از مذاهب ابراهیمی نیز خوک‌ها دیده‌شده‌اند. در استعارات، ضرب‌المثل‌ها، اصطلاحات و آثار هنری نیز به نام خوک اشاره‌شده می‌باشد.

 

 1. خوک

  فرمانرو

  جانوران

  شاخه

  طناب داران

  رده

  پستانداران

  راسته

  جفت سمان

  تیره

  گرازسانان

  سرده

  SUS

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040