۲۵ اسفند ۱۳۹۳

گربه ایرانی

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ 5020 بازدیدکننده 0 نظر
گربه ایرانی در این مقاله می خوانید

گربه ایرانی یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه‌های خانگی در جهان است. تصور می‌شود که گربه ایرانی از کشور ایران سرچشمه گرفته باشد. ...

گربه ایرانی

در حال حاضر بیشتر پرورش گربه ایرانی در ایالات‌متحده انجام می‌شود. گربه ایرانی به دلیل خوی آرام و مهربان خود، یک حیوان خانگی فوق‌العاده است. یکی از مضرات داشتن یک گربه ایرانی، این است که نیاز به مراقبت و نگهداری دارند، و دلیل عمده این مسئله، موهای بلند گربه ایرانی است که به‌طور منظم نیاز به شانه کردن دارد تا در هم گیر نکند.

گربه ایرانی، یک گربه زیبا با بدن گرد و اندام کوتاه است. گربه ایرانی اغلب یک صورت نسبتاً پهن با چشمان بزرگ، و خزهای بلندتر در اطراف بینی و دهان خود دارد.

 

گربه فارسی

گربه ایرانی با توجه به خز بلند و ابریشمی، ظاهر کلی، و خلق‌وخو آرام خود، یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه خانگی در جهان به شمار می‌رود.

گربه ایرانی یک حیوان باهوش است و از تعامل و همراهی با انسان لذت می‌برد. گربه‌های ایرانی یکی از بلندترین طول عمرها را در میان تمام نژادهای گربه‌های خانگی دارند و اغلب گفته می‌شود که به‌عنوان یک عضو خانواده توسط صاحبان خود دیده می‌شوند.

 

آمار گربه ایرانی

 1. گربه ایرانی

  نام

  گربه ایرانی

  منشأ

  ایران

  اندازه متوسط

  60 سانتی‌متر

  وزن متوسط

  4.5 کیلوگرم

  طول عمر متوسط

  19 سال

  گروه

  مو بلند

  رنگ

  سیاه، سفید، حنایی، قهوه‌ای، طلایی

  تعداد متوسط نوزاد در هر بارداری

  4

  خلق‌وخو

  هوشمند، بامحبت و مهربان


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040