۱۲ اسفند ۱۳۹۳

خوکچه‌هندی

۱۲ اسفند ۱۳۹۳ 2569 بازدیدکننده 0 نظر
خوکچه‌هندی در این مقاله می خوانید

خوکچه‌هندی در رشته‌کوه‌های آند در جنوب امریکا یافت می‌شود. این حیوان در آنجا به‌عنوان یک منبع غذایی پایدار برای مردم محلی مورداستفاده قرار می‌گیرد. ...

خوکچه‌هندی

خوکچه‌هندی اهلی‌شده، یک زیرگونه از خوکچه‌هندی آند محسوب می‌شود و به همین دلیل نمی‌توان آن را در طبیعت پیدا کرد.

 

اندازه و طول عمر

خوکچه‌هندی، یک موجود گیاهخوار و خزدار کوچک است که به‌ندرت طول آن به بیشتر از 30 سانتی‌متر می‌رسد. خوکچه‌هندی خانگی ممکن است حدود 6 یا 7 سال عمر کند. عمر متوسط خوکچه‌هندی وحشی احتمالاً حدود 3 و یا 4 سال است.

 

استفاده به‌عنوان حیوان خانگی

خوکچه‌های هندی

خوکچه‌هندی در تمام نقاط دنیا به‌عنوان حیوانات خانگی نگهداری می‌شود. اگر به‌درستی به این حیوانات رسیدگی شده و زمان و انرژی کافی صرف آن‌ها شود، می‌توانند بسیار رام شوند. رسیدگی به آن‌ها به تلاش زیادی نیاز دارد و حیوانات خانگی راحتی نیستند، اما ارزش تلاشی که برای رسیدگی به آن‌ها صرف می‌شود را دارند.

خوکچه‌‌های هندی از طریق یک سری از جیغ‌های با تُن بالا با هم ارتباط برقرار می‌کنند. این‌طور به نظر می‌رسد که خوکچه‌هندی نمی‌تواند به‌خوبی ارتفاع و فاصله را تشخیص دهد، و به همین دلیل نباید هیچ‌گاه آن را بدون نظارت بر روی تخت و یا میز قرار دهید.

 

حضور در فرهنگ آمریکای جنوبی

خوکچه‌های هندی

این‌طور تصور می‌شود که خوکچه‌هندی از حدود پنج هزار سال پیش از میلاد، در آمریکای جنوبی اهلی‌شده و به‌عنوان یک منبع غذایی مورداستفاده قرار می‌گرفته‌اند. همچنین این حیوان اغلب در اثرهای هنری  به تصویر کشیده شده و در مجسمه‌هایی که مربوط به تمدن‌های باستانی پرو هستند دیده می‌شود. علاوه بر این، در برخی از موارد، این تصور وجود داشت که خوکچه‌هندی یک واسط بین طبیعت و ماوراءالطبیعه است و به همین دلیل برای درمان بیماران مورداستفاده قرار می‌گرفت.

 

شروع پرورش انتخابی

پس از پیروزی اسپانیایی‌ها در جنوب امریکا در سال‌های 1500 میلادی، پرورش انتخابی خوکچه‌هندی آغاز شد که به انواع متنوعی از خوکچه‌هندی که امروز دیده می‌شود انجامید.

 

رفتارهای خاص

رفتار خوکچه‌های هندی

ازآنجاکه خوکچه‌هندی یک حیوان بسیار اجتماعی است، خوکچه‌های هندی خانگی دوست دارند که حداقل با یک خوکچه دیگر نگهداری شوند. علاوه بر این، خوکچه‌هندی خیلی به قلمرو خود اهمیت می‌دهد، و صاحبان آن‌ها، رفتارهای عجیبی از این حیوانات را پس از تمیز کردن قفسشان گزارش کرده‌اند. در این وضعیت، معمولاً خوکچه‌هندی ادرار کرده و بدنش را در کف قفس تازه تمیز شده خود می‌کشد تا منطقه خود را مجدداً علامت‌گذاری کند.

 

رژیم غذایی خوکچه‌های هندی

رژیم غذایی خوکچه‌های هندی

بخش اصلی رژیم غذایی خوکچه‌های هندی وحشی را علف و مواد گیاهی کوچک دیگر تشکیل می‌دهد، و دندان‌های همیشه در حال رشد این حیوانات، به‌خوبی با چنین رژیم غذایی مناسب است. همچنین مشخص‌شده است که خوکچه‌هندی وحشی، برای تکمیل رژیم غذایی خود، مدفوع خود را نیز که به شکل گلوله‌های نرم است می‌خورد تا بتواند مواد مغذی حیاتی موجود در آن را هضم کند.

رژیم غذایی خوکچه‌های هندی خانگی، در درجه اول از تکه‌های غذایی خشک تشکیل می‌شود و با علف خشکی که در کف قفس خوکچه‌هندی به‌عنوان بستر قرار داده می‌شود و خوکچه‌هندی آن را می‌خورد تکمیل می‌شود.

 

اطلاعات خوکچه‌هندی

 1. خوکچه‌هندی

     فرمانرو

  حیوانات

     شاخه

  طنابداران

  رده

  پستانداران

  راسته

  جوندگان

     زیرراسته    تشی‌شکلان
     سرده    خوکچه‌های هندی
     نام علمی

  Cavia Porcellus

     نوع

  پستاندار

     رژیم غذایی

  گیاهخوار

     حجم    20 تا 25 سانتی‌متر
     وزن    70 تا 1200 گرم
     بالاترین سرعت    9 کیلومتر در ساعت
     طول عمر    4 تا 7 سال
     شیوه زندگی

  منفرد

     وضعیت حفاظت    حداقل نگرانی
     رنگ    خاکستری، قهوه‌ای مایل به زرد، قهوه‌ای، سیاه، سفید، نارنجی
     نوع پوست

  خز

     مواد غذایی موردعلاقه    دانه
     زیستگاه    مناطق علفزار گرمسیری
     میانگین نوزاد در هر تولد    4
     غذای اصلی    دانه‌ها، علف، برگ
     شکارچیان    گرگ، مار، کایوتی
     امکانات ویژه    بدن کوچک و پوشش ضخیم و سیم مانند

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040