۴ آذر ۱۳۹۳

بوفالو

۴ آذر ۱۳۹۳ 15340 بازدیدکننده 0 نظر
بوفالو در این مقاله می خوانید

بوفالو حیوانی با جثه ی بزرگ و گاه ترسناک است که جز انسان دشمن خطرناک دیگری ندارد. با این حیوان و دیگر خصوصیات آن در این مقاله آشنا شوید. ...

بوفالو

بوفالو با نام‌های بوفالوی آفریقایی و بوفالوی شنل دار نیز شناخته می‌شود، به این دلیل که در دسته‌های بزرگ در سراسر آفریقا یافت می شود. با این حال تعداد آن‌ها در جنوب آفریقا بیشتر است.

با وجود اینکه بوفالو و بوفالوی آبی (که در آسیا یافت می‌شود) از نظر ظاهری بسیار شبیه به هم هستند، به نظر نمی‌رسد که خویشاوند نزدیک یکدیگر باشند. بوفالوی جنگلی آفریقایی، یک زیرگونه بوفالوی آفریقایی است، ولی از نظر اندازه، نصف یک بوفالوی معمولی بزرگی دارد. 

بوفالوی آفریقایی یکی از موفق‌ترین چرندگان در آفریقا به شمار می‌رود. این حیوانات در مرداب‌ها و دشت‌های سیلابی و همچنین در علف‌زارها و جنگل‌های کوهستان‌های بزرگ آفریقا دیده می‌شوند. بوفالوها از بلندترین کوهستان‌ها تا مناطق هم سطح با دریا یافت می‌شوند، و این‌طور به نظر می‌رسد که این حیوان مناطقی با پوشش متراکم همانند بیشه‌ها و نیزارها را ترجیح می‌دهد. دسته‌های آن‌ها در زمین‌های جنگلی و چمنزارها نیز یافت می‌شوند.

به جز انسان‌ها، بوفالوی آفریقایی هیچ دشمن طبیعی حقیقی ندارد، به این دلیل که آن‌ها می‌توانند با اندازه بزرگ و قدرت بالای خود، به راحتی از خود دفاع کنند. شیرها، کروکودیل ها، پلنگ‌ها، و کفتارها از جمله حیواناتی هستند که بوفالوها را شکار می‌کنند، بااین‌وجود معمولاً در شکار بوفالوهایی که در دسته‌های بزرگ حرکت می‌کنند ناموفق هستند.

 

بوفالو

 

بوفالو یک طبیعت خیلی غیرقابل‌پیش‌بینی دارد، و این مسئله در کنار اندازه بزرگ آن‌ها، این حیوانات را تبدیل به یک تهدید جدی برای انسان‌ها کرده است. هر سال حملات خیلی زیادی از جانب این حیوانات بر انسان‌ها انجام می‌شود و پس از اسب آبی و کروکودیل، خطرناک‌ترین حیوان آفریقا برای انسان‌ها محسوب می‌شوند. به این دلیل، بوفالوی آفریقایی همانند بوفالوی آبی آسیایی اهلی نشده است. 

 

اطلاعاتی در مورد بوفالو

 

 1. بوفالو Buffalo

  1

  شاخه

  طناب داران

  2

  رده

  پستانداران

  3

  راسته

  جفت‌سم‌سانان

  4

  تیره

  گاوسانان

  5

  رژیم غذایی

  گیاه‌خوار

  6

  اندازه 

  1.7 تا 1.8 متر

  7

  وزن

  600 تا 900 کیلوگرم

  8

  حداکثر سرعت

  35 کیلومتر در ساعت

  9

  طول عمر

  15 تا 22 سال

  10

  نوع زندگی

  گروهی

  11

  وضعیت حفاظتی

  کمترین نگرانی

  12

  رنگ

  قهوه‌ای، خاکستری، سیاه

  13

  نوع پوشش

  مو

  14

  غذای مورد علاقه

  چمن

  15

  محل سکونت

  چراگاه‌ها و زمین‌های جنگلی

  16

  تعداد متوسط نوزاد در هر زایمان

  1

  17

  شکارچی

  انسان، شیر، کروکودیل

  18

  خصوصیت مشخصه

  برآمدگی شانه و شاخ‌های بزرگ و منحنی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040