۲۴ تير ۱۳۹۳

راکن

۲۴ تير ۱۳۹۳ 8998 بازدیدکننده 0 نظر
راکن در این مقاله می خوانید

در این مقاله با راکن و نحوه زندگی آن آشنا می شوید. ...

راکن

مقدمه

راکنها از نظر غذایی بسیار سازگار هستند و تقریباً همه‌چیز از جمله ماهی، موش، حشرات، تخم پرنده و زباله‌های انسانی را می‌خورند. راکنها گاهی اوقات غذایشان را می‌شویند، یعنی پیش از خوردن، سریعاً آن را چند بار در آب فرو می‌برند.

 

راکن

راکن چون همه‌چیز می‌خورد، تقریباً در همه جا دیده می‌شود. رنگ اطراف چشم راکن به‌صورت حلقه سیاه رنگی شبیه به نقاب دزدان است. راکنها در جنگل‌ها، مرداب‌ها، دشت‌ها و حتی شهرها زندگی می‌کنند. این پستاندار حیوانی تطبیق‌پذیر است و از پنجه‌های جلویی و انگشتان بلند خود برای پیدا کردن و تغذیه از انواع خوراک‌ها استفاده می‌کند.

 

رژیم غذایی و روش شکار

راکن

در طبیعت، راکنها بخش عمده غذای خود را از آب به دست می‌آوردند. این حیوان شب گرد، با استفاده از پنجه‌های بسیار چابک خود برای گرفتن قورباغه، خرچنگ خاردار، و موجودات آبزی دیگر استفاده می‌کند. در روی خشکی، موش و حشرات را از پناهگاهشان بیرون کشیده و برای خوردن تخم‌ها به آشیانه‌ها حمله می‌کنند.

راکنها، از میوه‌ها و گیاهان نیز تغذیه می‌کنند که گیاهانی که در مزارع و باغ‌های انسان‌ها پرورش داده می‌شوند نیز در این دسته جای می‌گیرند. آن‌ها حتی سطل زباله را باز کرده و در محتویان آن به دنبال غذا می‌گردند.

 

انتخاب خانه و تولیدمثل

این حیوانات دم حلقه‌ای، در انتخاب لانه نیز به همین میزان فرصت طلب هستند و ممکن است در سوراخ درخت، کنده درخت یا زیر شیروانی خانه‌ها ساکن شوند. راکونهای ماده اوایل تابستان یک تا هفت بچه به دنیا می‌آورند. بچه‌های راکن اغلب دو ماه اول را در سوراخی در بالای درخت می‌گذرانند. بعد که بچه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، مادر و بچه‌ها به روی زمین نقل مکان می‌کنند.

 

پراکندگی جغرافیایی و خواب زمستانی تمام

راکن

راکونهایی که در بخش‌های شمالی منطقه پراکندگی جغرافیایی خود زندگی می‌کنند، در فصل بهار و تابستان حسابی غذا می‌خورند تا در بدنشان چربی خیره کنند. سپس بیشتر زمستان را در لانه خود در خواب به سر می‌برند. علاوه بر راکن شمالی (که در آمریکای شمالی زندگی می‌کند) شش گونه دیگر راکن نیز وجود دارد. بیشتر گونه‌های دیگر در جزایر حاره‌ای زندگی می‌کنند.

 

 

 1. راکن

  نوع

   

  پستاندار

  رژیم غذایی

   

  همه‌چیزخوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

   

  2 تا 3 سال

  اندازه

   

  60 تا 95 سانتیمتر

  وزن

   

  1.8 تا 10.4 کیلوگرم

   

   

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  آلباتروس

   

   

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  آلباتروس

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040