۳۱ خرداد ۱۳۹۳

کانگورو

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ 40329 بازدیدکننده 0 نظر
کانگورو در این مقاله می خوانید

کانگورو یکی از پستانداران بسیار زیباست که از محبوبیت بسیاری در استرالیا برخوردار است. کانگورو به علت اینکه پاهای قوی دارد از قدرت پرش بسیار بالایی بر خوردار است. ...

کانگورو

 

 

 

کانگورو یک جانور کیسه دار است که بومی استرالیا و جزیره اندونزی از گینه نو می‌باشد . اگر چه کانگوروها اغلب در گروه‌ها دیده می‌شوند ، ولی به طور کلی پستاندارانی نسبتا انفرادی هستند. البته زمانی که کانگوروها در کنار یکدیگر جمع می‌شوند، معمولاً رفتار اجتماعی از خود نشان می‌دهند. 

 

ویژگی های کانگورو

کانگوروها کیسه‌های عمیقی در قسمت جلوی بدن خود دارند که از نوزادان خود در آن نگهداری می‌کنند. کانگوروها از گیاهان ، دانه‌ها ، انواع توت‌ها، و حشراتی که در بیابان‌های خشک پیدا می‌کنند، تغذیه می‌کنند.

بیش‌ترین دلیل شناخته شدن کانگوروها، توانایی پریدن آن‌ها در فواصل طولانی است. کانگورو بزرگ‌ترین جانوران کیسه‌دار است. کیسه‌داران، گروهی از حیوانات هستند که کوآلا و صاریغ دم جارویی معمولی هم در آن قرار دارند. دلیل تمایز جانوران کیسه‌دار از دیگر حیوانات در این است که آن‌ها در قسمت شکم خود، کیسه‌ای دارند که از آن برای حمله نوزادان خود استفاده می‌کنند.

 

گونه های کاگورو

امروزه، سه گونه اصلی کانگورو وجود دارد: 1- کانگورو قرمز، که بزرگترین و شناخته شده ترین نوع کانگورو است.  2- کانگورو خاکستری شرقی که سنگین ترین گونه کانگورو است، با وجود اینکه اندازه آن از کانگوروی قرمز کوچکتر است.3-  کانگورو خاکستری غربی که تعداد زیادی داشته و رنگ آنها بین خاکستری تا قهوه ای متفاوت است. کانگورو حیوان ملی و نماد استرالیا است.

 

شکار کانگورو

کانگوروها پاهای صاف و بزرگی دارند که با کمک آن‌ها و به شکل پریدن، حرکت می‌کنند. با وجود اینکه روش حرکت کانگوروها با حیوانات دیگر خشکی فرق دارد ، اما اغلب دیده می شود که زمانی که در حال فرار از دست شکارچیان هستند، می‌توانند به سرعت‌های بالایی برسند.

 

اگر چه کانگوروها به صورت تجاری تکثیر نمی شود، ولی کانگوروهای وحشی اغلب توسط افراد شکارچی برای اهداف ورزشی ، گوشت ، پوست و حفظ چراگاه برای گوسفند و گاو شکار می‌شوند. گفته می‌شود که  این روش شکار پایدار، دارای فوایدی و سلامت بیشتری نسبت به گوسفند و گاو، برای محیط زیست است.  

 

طول عمر

طول عمر متوسط یک کانگوروی وحشی کمتر از 10 سال است،  اگرچه برخی از کانگوروها که در طبیعت یافت شده‌اند که عمر آن‌ها نزدیک به 20 سال بوده است. کانگوروهایی که در اسارت نگهداری می‌شوند، به طور کلی حدود 23 سال عمر می کنند.

 

آمار کانگورو

نوع : پستانداران

طول عمر : 10-4 سال

رژیم غذایی: همه چیز خوار

اندازه : 0.6-1.5m

وزن: 18-95 کیلوگرم 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040