۱ آذر ۱۳۹۲

خرس قطبی | Polar Bear

۱ آذر ۱۳۹۲ 6958 بازدیدکننده 2 نظر
خرس قطبی | Polar Bear در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع رفتار، تغذیه و محل زندگی خرس های قطبی آشنا خواهید شد. ...

خرس قطبی | Polar Bear

محل زندگی خرس قطبی

خرس‌های قطبی روی صفحات یخی در قطب شمال پرسه زده و در آب‌های دریاهای آن ناحیه شنا می‌کنند. آن‌ها شناگرانی قوی هستند و پنجه‌های جلویی آن‌ها که برای شنا از آن استفاده می‌کنند کمی پرده‌دار است. دیده شده است که خرس‌های قطبی صدها مایل دورتر از خشکی در دریا شنا می کردند، اگرچه احتمالا بیشتر این مسیر را روی تکه‌های شناور یخ طی کرده اند.

 

مشخصات خرس قطبی

خرس‌های قطبی در یکی سردترین نقاط کره زمین زندگی کرده و پوشش خز مانند ضخیم آن‌ها مانند یک عایق حرارتی بر روی لایه‌ی گرم کننده چربی قرار گرفته است. این خز حتی روی کف پاهای آن‌ها نیز رشد می‌کند که این امر از آن‌ها در  برابر سطوح سرد محافظت کرده و حرکت آنها روی یخ را راحت تر می کند.  این پوشش سفید خرس برای او یک استتار در میان یخ‌ها می‌باشد. در زیر این خز سفید، خرس‌ها پوست سیاهی دارند تا اشعه‌ی خورشید را بهتر جذب کند.

 

نوع تغذیه خرس قطبی

این پستانداران قدرتمند اغلب خوک‌های آبی را شکار می‌کنند. در جستجوی این شکار، آن‌ها در نقاطی که یخ ترک خورده و در حال جابجایی است پرسه می زنند، زیرا خوک‌های آبی برای نفس کشیدن اغلب به این نقاط می آیند. آن‌ها کناره‌ی تکه‌های یخ و همچنین سوراخ‌های تنفسی کمین می‌کنند. اگر فرصتی پیش بیاید، خرس‌های قطبی از لاشه‌ی حیوانات، مانند وال‌های مرده نیز استفاده می‌کنند. این غول‌پیکرهای قطبی اربابان آن محیط بوده و هیچ دشمنی در طبیعت ندارند.

 

زاد و ولد خرس قطبی

ماده‌ها با حفر سوراخی در تکه‌های یخ برای خود خانه ساخته و محافظتی در مقابل دشمنان خود ایجاد می‌نمایند. آن‌ها در زمستان زایمان کرده و اغلب دوقلو دارند. بچه‌ها 28 ماه با مادر خود زندگی می‌کنند تا مهارت‌های زندگی در قطب را بیاموزند. ماده‌ها به شدت از فرزندان خود مراقبت می‌کنند، این در حالی است که نرها هیچ‌گونه کمکی نمی‌کنند. در حقیقت، خرس های قطبی نر حتی ممکن است بچه‌های گونه‌ی خود را بکشند.

 

ارتباط انسان با خرس قطبی

خرس‌های قطبی جذاب و جالب‌اند اما پستانداران قدرتمندی می‌باشند که عمدتاً از انسان‌ها نمی‌ترسند و این ممکن است آن‌ها را خطرناک کند. در نزدیکی محیط زندگی انسان‌ها، اغلب آنها برای تغذیه از زباله ها جمع می شوند که این وضع باعث نزدیک شدن خطرناک انسان‌ها و خرس‌ها می شود.

 

 1. خرس قطبی (Polar Bear)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گوشتخوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  25 تا 30 سال

  اندازه

  سر و بدن 2.2 تا 2.5 متر ، دم 7.5 تا 12.5 سانتی متر

  وزن

  410 تا 720 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  خرس قطبی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  خرس قطبی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040