۱ آذر ۱۳۹۲

زرافه | Giraffe

۱ آذر ۱۳۹۲ 7630 بازدیدکننده 5 نظر
زرافه | Giraffe در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می توانید با زندگی زرافه ها و خصوصیات رفتاری و بدنی آنها آشنا شوید. ...

زرافه | Giraffe

خصوصیات زرافه

زرافه‌ها به لطف پاهای قوی و گردن بلندشان، بلندترین پستاندار روی زمین هستند. پاهای زرافه با ارتفاع 1.6 متر، به تنهایی از خیلی انسان‌ها بلندتر است. این پاهای بلند به زرافه اجازه می‌دهد تا با سرعت 56 کیلومتر در ساعت، مسافت‌های کوتاه را طی کرده و به راحتی مسافت‌های طولانی تر را با سرعت 16 کیلومتر در ساعت طی کند.عموماً این حیوانات فریبنده در علف‌زارهای باز در گروه‌های کوچک 6 نفره زندگی می‌کنند.نرها گاهی با ضربه زدن با پا و سر خود به یکدیگر با هم می‌جنگند. این جنگ‌ها اغلب خطرناک نبوده و با تسلیم شدن و فرار یک حیوان تمام می‌شود.

 

نوع تغذیه زرافه

زرافه‌ها از گردن بلند خود به خوبی استفاده کرده و از آن برای رسیدن به برگ‌ها و جوانه‌هایی که در بالاترین نقاط درختان است و حیوانات دیگر به آن دسترسی ندارند، بهره می‌برند. زبان زرافه بسیار بلند است (53 سانتی متر). این زبان به آن‌ها کمک می‌کند تا لقمه‌های لذیذی برای خود از شاخه‌ی درختان بچینند. زرافه‌ها بیشتر وقت خود را مشغول خوردن هستند. آن‌ها مانند گاوها غذای خود را برگردانده و بعد نشخوار می‌کنند.  یک زرافه هر هفته صدها کیلو برگ می‌خورد و برای یافتن غذای کافی بسیار سفر می‌کند.

 

مزایا و معایب گردن بلند زرافه ها

گردن بلند زرافه به او امکان می دهد که در صحراهای بزرگ آفریقا، مراقب نزدیک شدن مهاجمین باشد.این ساختار بدنی زرافه ممکن است برای آنها مضراتی هم داشته باشد. آب نوشیدن از یک حفره آب برای زرافه دشوار و خطرناک است. برای این کار آن‌ها باید پاهای خود را بازکرده و به شیوه‌ای عجیب خم شوند که این حالت آن‌ها را در مقابل درندگانی مانند گربه‌های بزرگ آفریقایی آسیب‌پذیر می‌کند. زرافه‌ها هرچند روز یک‌بار نیاز به نوشیدن آب دارند. آن‌ها بیشتر آب مورد نیاز خود را از برگ‌های آبداری که می خورند تأمین می‌کنند.

 

زادو ولد و نحوه نگهداری از فرزندان

زرافه‌های ماده ایستاده زایمان می‌کنند. نوزادان با افتادن از ارتفاع 1.5 متری روی زمین، ورود سختی را به این دنیا تجربه می‌کنند. این نوزادان پس از نیم ساعت می‌توانند ایستاده و به طور غیرقابل‌باوری، می توانند ده ساعت پس از تولد با مادران خود بدوند.زرافه‌ها پوشش خالدار بسیار زیبایی دارند. هیچ دو زرافه‌ای دقیقاً یک الگوی ظاهری مشابه هم ندارند، اما زرافه‌های یک منطقه به هم شبیه هستند.

 

 1. زرافه (Giraffe)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گیاه خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  25 سال

  اندازه

  4 تا 6 متر

  وزن

  794 تا 1270 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  زرافه

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  زرافه

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040