۱ آذر ۱۳۹۲

شامپانزه | Chimpanzees

۱ آذر ۱۳۹۲ 5420 بازدیدکننده 2 نظر
شامپانزه | Chimpanzees در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نوع زندگی، گونه های مختلف، نوع رفتار و خصوصیات شامپانزه آشنا خواهید شد. ...

شامپانزه | Chimpanzees

نحوه زندگی شامپانزه

شامپانزه شبیه ترین حیوان به انسان بوده و بیش از 98 درصد از خصوصیات ژنتیکی انسان ها را دارد.شامپانزه‌ها موجوداتی اجتماعی بوده و به صورت گروهی در گروه هایی که شامل  ده‌ها حیوان می شود زندگی می کنند و می‌توانند خود را به زندگی در جنگل‌های بارانی آفریقا، علف‌زارها و مناطق پردرخت وفق دهند.

 

نوع تغذیه شامپانزه ها

اگرچه شامپانزه‌ها عموماً چهار دست و پا راه می‌روند، اما می‌توانند ایستاده و به این صورت نیز حرکت کنند. آن‌ها با تاب خوردن از شاخه‌ها می‌توانند به راحتی روی درخت‌ها حرکت کرده و غذای خود را بخورند. شامپانزه ها معمولاً با ساختن خانه‌هایی از برگ، روی درخت‌ها می‌خوابند.

شامپانزه‌ها اغلب میوه و گیاه می‌خورند، اما ممکن است از حشرات، تخم پرندگان، گوشت، و لاشه‌ی حیوانات هم استفاده کنند. آن‌ها رژیم غذایی متنوعی دارند که شامل صدها نوع غذا می شود.شامپانزه‌ها جزء معدود حیواناتی هستند که از ابزار استفاده می‌کنند. آن‌ها چوب‌های درخت را شکل داده و از آن برای خارج کردن حشرات از آشیانه یا استخراج غذا از کنده‌ی درخت استفاده می‌کنند. شامپانزه‌ها از سنگ‌ها برای شکستن دانه‌های لذیذ و از برگ‌ها به عنوان اسفنج‌هایی برای جذب آب آشامیدنی استفاده می‌کنند.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری از فرزندان

ماده‌ها در هر زمانی از سال می‌توانند زایمان کنند. آن‌ها اغلب هر بار یک بچه‌ به دنیا می آورند که به پشت مادر چسبیده و تا رسیدن به سن دو سالگی به این شکل جابجا می‌شود. ماده‌ها در 13 سالگی به سن بلوغ می‌رسند، درحالی‌که این زمان برای نرها تا قبل از 16 سالگی نیست.شامپانزه ها خیلی از انسان‌ها آسیب‌ دیده‌اند. این حیوانات بی‌نظیر در معرض خطر انقراض بوده و همچنین توسط شکارچیان گوشت شکار شده و با خراب شدن محیط زندگی خود، آسیب می بینند.

 

 1. شامپانزه (Chimpanzee)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  45 سال

  اندازه

  1.2 تا 1.7 متر

  وزن

  32 تا 60 کیلوگرم

  وضعیت حفاظتی

  در خطر

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  شامپانزه

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  شامپانزه

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040