۲۸ آبان ۱۳۹۲

خرس قهوه ای | brown bear

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 7023 بازدیدکننده 1 نظر
 خرس قهوه ای | brown bear در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نوع زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات خرس قهوه ای آشنا خواهید شد ...

 خرس قهوه ای | brown bear

محل زندگی خرس قهوه ای

خرس قهوه‌ای عظیم در جنگل‌ها و کوهستان‌های شمال آمریکای شمالی، اروپا و آسیا زندگی می‌کند. این خرس گسترده‌ترین نوع خرس‌ها روی زمین است ( بیش‌ترین پراکندگی را دارد.)این غول‌های همه چیز خوار دوست دارند که تنها باشند، تنها استثنا در این مورد، خرس های ماده و فرزندانشان هستند. با این وجود، این خرس ها بعضی اوقات در کنار هم جمع می‌شوند. یک گردهمایی پر احساس و مورد توجه را می‌توان در ابتدای مناطق ماهیگیری در آلاسکا مشاهده کرد، این درست زمانی است که ماهی‌های قزل‌آلا برای تخم‌ریزی در تابستان به سمت بالای رودخانه شنا می‌کنند.

 

نوع تغذیه خرس قهوه ای

خرس‌های قهوه‌ای بالغ ،درندگانی قدرتمند و بزرگ‌ بوده و در راس زنجیره غذایی قرار دارند. اما بیشتر غذای آن‌ها شامل مغزهای گیاهی، توت، میوه، برگ و ریشه‌ی درختان است. این حیوان جانوران دیگر را نیز می‌خورد، از جوندگان گرفته تا گوزن شمالی.

در این زمان ده‌ها خرس دور هم جمع می‌شوند تا از ماهی ها تغذیه کرده و چربی‌هایی که در تمام طول خواب زمستانی به آن نیاز دارند را جمع آوری کنند. در پاییز هر خرس ممکن است هرروز حدود 40 کیلوگرم غذا بخورد و وزن او گاهی برای خواب در زمستان به دو برابر وزنش در بهار می‌رسد.خرس‌های قهوه‌ای لانه‌هایی ( غارها) را برای خواب زمستانی حفر می‌کنند که این محل عموماً در دامنه‌ی کوه‌ها قرار دارد. خرس‌های ماده در هنگام بارداری این لانه‌ها را ساخته و در طول استراحت زمستانی فرزندان خود را به دنیا می‌آورند.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری از فرزندان

اغلب فرزندان خرس‌ها دو عدد می‌باشد. این کودکان تا بهار از شیر مادرشان تغذیه می‌شوند و برای حدود دو سال و نیم با مادرشان می مانند. خرس های ماده تقریباً هر سه سال یکبار زاد و ولد می کنند.

 

محل زندگی خرس های قهوه ای بزرگ

بزرگ‌ترین خرس های قهوه‌ای دنیا در سواحل کلمبیا و آلاسکا و در جزایری مانند کودیاک مشاهده می‌شود.برخلاف ظاهر بزرگشان، این حیوانات بسیار سریع هستند و با سرعت حدود 48 کیلومتر بر ساعت می توانند بدوند . این حیوانات می‌توانند برای انسان‌ها نیز خطرناک باشند، خصوصاً اگر غافل‌گیر شده یا فرد در میان یک خرس مادر و فرزندش قرار بگیرد.

 

 1. خرس قهوه ای

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  25 سال

  اندازه

  1.5 تا 2.5 متر

  وزن

  بیش از 300 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  خرس قهوه ای

  پراکندگی جغرافیایی

  خرس قهوه ای

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040