۲۸ آبان ۱۳۹۲

دلفین | Bottlenose dolphin

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 4009 بازدیدکننده 2 نظر
دلفین | Bottlenose dolphin در این مقاله می خوانید

در این مقاله به معرفی دلفین ها، نحوه زندگی، خلق و خو و خصوصیات رفتاری آن ها آشنا خواهید شد. ...

دلفین | Bottlenose dolphin

خصوصیات دلفین ها

دلفین‌ها به عنوان ستارگانی باهوش و جذاب در نمایش‌های آبزیان شناخته‌شده‌اند. دهان منحنی شکل دلفین ها، ظاهری دوستانه و با یک لبخند همیشگی به آنها می‌دهد. این حیوانات برای انجام عملیات های پیچیده می‌توانند آموزش ببینند.در طبیعت، این شناگران شفاف می‌توانند با سرعت 18 مایل (30 کیلومتر) بر ساعت حرکت کنند. آن‌ها هر دو یا سه دقیقه برای تنفس به سطح آب می‌آیند. دلفین‌ها به صورت گروهی حرکت می‌کنند و با سیستم پیچیده‌ای از اصوات و سوت با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

 

نحوه شکار و نوع تغذیه دلفین ها

دلفین‌ها شکار خود را با استفاده ماهرانه از انعکاس صدا دنبال می‌کنند. این حیوانات می‌توانند بیش از هزار نوع صدای کلیک مانند در یک ثانیه تولید کنند. صدا تا زمان برخورد با یک شی در زیر آب پیش‌رفته و سپس به سمت خودشان منعکس می‌شود و بدین شکل، مکان، فاصله، و شکل هدف برای آن‌ها مشخص می‌شود.وقتی دلفین‌ها به دنبال شکار می روند، اغلب غذای آن‌ها ماهی‌هایی است که در کف دریا زندگی می کنند، اگرچه میگو و ماهی‌های مرکب را هم می‌خورند. این حیوانات باهوش گاهی به امید اینکه از باقی‌مانده‌ی صید بهره‌مند شوند، دنبال قایق‌های ماهیگیری می‌کنند.

 

مکان زندگی دلفین ها

دلفین‌ها در اقیانوس‌های گرمسیر و دیگر آب‌های گرم جهان پیدا می‌شوند. آن‌ها زمانی برای گوشت و روغنشان ( استفاده در لامپ‌ها و آشپزی) شکار می‌شدند اما امروزه تعداد شکار آن محدود شده است. اگرچه ،دلفین‌ها به خاطر ماهیگیری برای گونه‌های دیگر مانند ماهی‌، همانند ماهی های تن، در معرض خطر بوده و ممکن است به صورت مرگباری در تورهای ماهیگیری و دیگر ابزارهای شکاری اسیر شوند.

 

 1. دلفین

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گوشت خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  45 تا 50 سال

  اندازه

  3 تا 4.2 متر

  وزن

  حدود 500 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  دلفین

  پراکندگی جغرافیایی

  دلفین

   

 2.  

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040