۲۸ آبان ۱۳۹۲

بابکت | Bobcat

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 6112 بازدیدکننده 2 نظر
بابکت | Bobcat در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می توانید با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات بابکت ها آشنا خواهید شد. ...

بابکت | Bobcat

محل زندگی بابکت ها

بابکت حیوانی زیرک و شبگرد است، بنابراین انسان ها به ندرت آن‌ها را می‌بیند. اگرچه آن‌ها خیلی کم دیده می‌شوند اما در بیشتر مناطق شمال آمریکا ساکن بوده و با شرایط محیطی متفاوتی مانند جنگل، باتلاق، بیابان و حتی حومه‌ی شهرها خود را به خوبی وفق داده اند.

 

خصوصیات بابکت ها

بابکت ها که گاهی گربه‌ی وحشی نیز نامیده می‌شوند، اندازه‌ای تقریباً دو برابر گربه‌های خانگی دارند. آن‌ها پاهای بلند، پنجه‌های بزرگ و گوش‌هایی پرزدار دارند که شبیه به اقوام بزرگ‌تر آن‌ها یعنی سیاه گوش‌های کانادا است. بیشتر بابکت ها به رنگ قهوه‌ای و یا قرمز مایل به قهوه‌ای بوده و دم‌های کوتاه سفید سر سیاه دارند.

 

نوع تغذیه بابکت ها

بابکت ها شکارچیان درنده‌ای هستند که حتی می‌توانند حیواناتی بزرگ‌تر از خود را بکشند، اما آن‌ها اکثراً خرگوش، پرندگان، موش، سنجاب و دیگر حیوانات کوچک را می‌خورند. بابکت ها با حرکات دزدکی و مخفیانه شکار می‌کنند ، اما با یک پرش کشنده که می تواند سه متر طول داشته باشد مرگ را می‌رسانند.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری از فرزندان

بابکت ها حیواناتی منزوی هستند. ماده‌ها خانه‌هایی تکی را برای به دنیا آوردن یک تا شش نوزاد جوان انتخاب می‌کنند. این بچه‌ها برای 9 تا 12 ماه با مادر خود می مانند. در طی این مدت، قبل از مستقل شدن شکار را از مادر خود یاد می‌گیرند.در بعضی مناطق بابکت ها به خاطر پوست نرم و خالدار خود شکار می‌شوند. جمعیت آن‌ها در آمریکای شمالی به نظر زیاد می‌رسد، به گونه‌ای که تنها در ایالات‌متحده حدود یک میلیون بابکت زندگی می‌کنند.

 

 1. بابکت (Bobcat)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گوشتخوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  10 تا 12 سال

  اندازه

  سر و بدن 66 تا 104 سانتی متر - دم 10 تا 18 سانتی متر

  وزن

  5 تا 14 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  بابکت

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  بابکت

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040