۲۸ آبان ۱۳۹۲

نهنگ سفید | Beluga whale | White whale

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 3432 بازدیدکننده 2 نظر
نهنگ سفید | Beluga whale | White whale در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می توانید از خصوصیات، نوع تغذیه، خلق و خو و نحوه زندگی نهنگ سفید آشنا خواهید شد. ...

نهنگ سفید | Beluga whale | White whale

خصوصیات نهنگ سفید

 وال سفید (Beluga) گونه ای از نهنگ ها است که رنگ غیرعادی‌اش آن را تبدیل به یکی از مشخص ترین و قابل‌تشخیص‌ترین وال ها کرده است. بچه‌های آن ها خاکستری و یا حتی قهوه‌ای متولد می‌شوند و زمانی که در حدود سن 5 سالگی به بلوغ می‌رسند رنگ آن‌ها به سفید تغییر می‌کند.طول وال‌های سفید کوتاه است و حدود 4 تا 6.1 متر می شود. آن‌ها پیشانی گردی داشته و باله‌ی پشتی ندارند

وال های سفید در گروه‌های کوچکی زندگی می‌کنند. آن‌ها حیواناتی اجتماعی بوده و با استفاده از زبانی که از صوت‌های متمایزی مانند صدای تیک، سوت و صدای شیپور تشکیل شده است با هم صحبت می کنند. وال‌ها همچنین می‌توانند بسیاری از صداها را تقلید کنند.

 

نحوه زندگی نهنگ های سفید

آن‌ها در آب‌های ساحلی اقیانوس قطب شمال و در آب‌های سرد یافت می‌شوند. زمانی که آب یخ میزند این حیوانات به صورت گروهی به سمت جنوب مهاجرت می‌کنند. حیواناتی که در یخ‌ها اسیر می‌شوند اکثراً مرده و شکاری برای خرس‌های قطبی، وال‌های قاتل و مردم قطب شمال می شوند.

 

نوع تغذیه نهنگ سفید

وال های سفید، از ماهی‌ها، خرچنگ و کرم‌ها تغذیه می‌کند. این وال با وال تک شاخی که به نام نهنگ دریایی قطب شمال شناخته می‌شود هم خانواده هستند. این وال ها، با ماهی خاویاری که به همین نام (Beluga) بوده و به دلیل خاویار زیادش شکار می‌شود ارتباطی ندارد.

 

 1. نهنگ سفید (White wale/ Beluga whale)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گوشت خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  35 تا 50 سال

  اندازه

  4 تا 6.1 متر

  وزن

  حدود 500 کیلوگرم

  وضعیت حفاظت

  در خطر

  اندازه به نسبت یک اتوبوس

  نهنگ سفید

  پراکندگی جغرافیایی

 2.  

  نهنگ سفید

   

 3.  

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040