۲۸ آبان ۱۳۹۲

سگ آبی | Beaver

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 6403 بازدیدکننده 2 نظر
سگ آبی | Beaver در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می توانید با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات سگ آبی آشنا شوید. ...

سگ آبی | Beaver

خصوصیات سگ آبی

این جوندگان بزرگ روی زمین خیلی زشت راه می روند اما در آب بسیار برازنده حرکت می کنند. آن‌ها از پاهای بزرگ و پره دار عقبی خود مانند باله برای شنا و از دم پارو شکل خود مانند سکان هواپیما استفاده می‌کنند. این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با سرعت 8 کیلومتر در ساعت شنا کنند. آن‌ها می‌توانند با یک نفس تا 15 دقیقه زیر آب بمانند. آن‌ها پلک‌هایی شفاف دارند که مانند عینک ایمنی عمل می‌کند . خز آنها به طور طبیعی چرب و ضد آب است.

سگ های آبی جزو بزرگ‌ترین جوندگان هستند. آن‌ها گیاه‌خوار بوده و خوردن برگ‌ها، پوست درخت، شاخه‌های کوچک، ریشه و گیاهان آبزی را ترجیح می‌دهند.

 
 

مکان زندگی سگ آبی

سگ های آبی به عنوان جانورانی پر کار مشهورند. استعداد آنها برای تغییر شکل محیط ، در بین تمام جانواران نمونه های بسیار کمی دارد. سگ های آبی زمانی که یک جای مناسب پیدا کردند، در حاشیه‌ی رودخانه و دریاچه‌ها برای خود نقب می زنند. ولی میتوانند با ساختن سد، زیست‌گاهی نامناسب تر را نیز برای خود بهبود دهند. آن‌ها با جویدن و قطع درختان با دندان‌های تیز و فک قوی خود، کنده‌ی بزرگ درخت ، شاخه، و سازه های گلی ای می‌سازند که توسط آن‌ها رودخانه‌ها را مسدود کرده و مراتع و جنگل‌ها را به دریاچه‌های بزرگی که مورد علاقه‌ی خودشان است تبدیل می‌کنند.

خانه‌های گنبدی شکل سگ های آبی از شاخه‌ی درختان و گل ساخته می شود. این خانه ها اغلب در وسط دریاچه‌ها ساخته شده و فقط از طریق راه‌های زیر آبی قابل‌دسترسی‌اند. این خانه‌ها محل زندگی خانواده‌ای است که شامل والدین، فرزندان جوان و کودکانی است که بهار قبل متولدشده‌اند.

 

گونه های مختلف سگ های آبی

دو گونه سگ آبی وجود دارد که در جنگل‌های شمال آمریکا، اروپا و آسیا زندگی می کنند. این حیوانات سراسر زمستان را فعال بوده و حتی زمانی که سطح آب با لایه ای از یخ پوشیده شده است، در آبگیر های خود شناکرده و به دنبال غذا می‌گردند.

 

 1. سگ آبی (Beaver)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گیاه خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  تا 24 سال

  اندازه

  سر و بدن 60 تا 100 سانتی متر - دم 20 تا 35 سانتی متر

  وزن

  تا 27 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  سگ آبی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  سگ آبی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040