۲۸ آبان ۱۳۹۲

روباه قطبی |Arctic Fox

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 9025 بازدیدکننده 2 نظر
روباه قطبی |Arctic Fox در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات روباه قطبی آشنا خواهید شد. ...

روباه قطبی |Arctic Fox

خصوصیات روباه قطبی

روباه قطبی حیوان بسیار مقاومی است که می‌تواند در سرمای 50- درجه سانتی گراد مناطق بی درخت قطب که محل زندگی اوست، زنده بماند. کف پاهای پوشیده از خز و گوش‌ و پوزه‌ی کوتاه جز مهم‌ترین خصوصیات انطباقی او با شرایط سخت قطب است. روباه قطبی در نقب ها زندگی کرده و در شرایط یخبندان قطبی، برای ساخت پناهگاه در برف تونل‌ حفر می‌کند.

 

نوع استتار روباه قطبی

روباه قطبی پوشش سفید بسیار زیبایی دارد که در طول زمستان استتار مناسبی برای اوست. رنگ‌ طبیعی این حیوان، به آن امکان می‌دهد تا در یخ و برف‌های مناطق بی درخت به خوبی مخفی شود. با تغییر فصل پوشش حیوان نیز به رنگ قهوه‌ای یا خاکستری تغییر می‌کند که در طول تابستان در میان صخره‌ها و گیاهان برای او استتار مناسبی است.

 

نوع تغذیه روباه قطبی

رنگ روباه به او کمک می‌کند تا به راحتی حیوانات جونده، پرندگان و حتی ماهی‌ها را شکار کند. در زمستان ممکن است شکار روی زمین کمیاب باشد. در این شرایط ممکن است روباه شکارچیان برتر ناحیه مانند خرس قطبی را برای خوردن پس مانده‌ی شکارش تعقیب کند. در صورت امکان، روباه‌ها حتی از گیاهان نیز تغذیه می کنند.

 

نقش دم روباه قطبی

مانند گربه‌ها، دم روباه قطبی نیز به به حفظ تعادلش کمک می‌کند. ولی برای روباه قطبی، این دم به عنوان پوششی محافظ در سرمای زمستان نیز استفاده می شود.روباه‌های ماده در فصل بهار یک زایمان بزرگ تا 14 نوزاد دارند.

 

 1. روباه قطبی (Arctic Fox)

  نوع

  پستاندار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  3 تا 6 سال

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  اندازه

  سر و بدن 46 تا 68 سانتی متر . دم تا 35 سانتی متر

  وزن

  3 تا 8 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  روباه قطبی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  روباه قطبی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040