۲۸ آبان ۱۳۹۲

سگ وحشی آفریقایی |African Wild Dog

۲۸ آبان ۱۳۹۲ 11926 بازدیدکننده 2 نظر
 سگ وحشی آفریقایی |African Wild Dog در این مقاله می خوانید

دراین مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات سگ وحشی آفریقایی آشنا خواهید شد. ...

 سگ وحشی آفریقایی |African Wild Dog

نحوه زندگی سگ وحشی آفریقایی

سگ وحشی آفریقایی اغلب در گروه‌هایی زندگی می‌کند که توسط یک جفت حیوان والد اداره می‌شود. حیوان ماده 2 تا 20 توله سگ به دنیا می آورد که توسط تمام گله محافظت می‌شوند. این سگ‌ها بسیار اجتماعی بوده و به گونه‌ای شناخته‌شده‌اند که غذای خود را باهم به اشتراک گذاشته و از عضو بیمار یا ضعیف محافظت می‌کنند. تعامل اجتماعی میان آن‌ها رایج است و با لمس کردن، فعالیت با تلفظ صوتی باهم ارتباط برقرار می‌کنند.

 

خصوصیات سگ وحشی آفریقایی

این حیوانات پا بلند، در هر پا فقط چهار انگشت دارند، برخلاف سایر سگ‌ها که پنج انگشتی هستند. نام لاتین این سگ به معنی گرگ رنگ شده است که به پوشش نامنظم و خالدار حیوان اشاره دارد. این پوشش تکه‌هایی از خز به رنگ قرمز، مشکی، قهوه‌ای، سفید و زرد هستند. هر حیوان الگوی منحصربه‌فرد خود را دارد و همه‌ی آن‌ها گوش‌های بزرگ و گرد دارند.

 

نوع تغذیه سگ وحشی آفریقایی

این سگ‌ها در گروه‌های نیرومند و دسته جمعی متشکل از 6 تا 20 حیوان شکار می‌کنند. قبل از ورود سگ ها به لیست حیوانات در حال خطر، گروه‌های بزرگ‌تری رایج بودند. سگ‌ها، بزهای کوهی را شکار کرده و همچنین از عهده‌ی شکارهای بزرگ‌تر مانند گوزن هم برمی‌آیند، به خصوص اگر طعمه‌ی آن‌ها ضعیف یا بیمار باشد. سگ‌ها با جانوران جونده و پرندگان غذای خود را تکمیل می‌کنند. با گسترش محیط زندگی انسان‌ها، سگ‌ها گاهی احشام را هم شکار می‌کنند اما آسیب قابل‌توجهی از جانب این حیوانات به انسان ها وارد نمی شود. متأسفانه آن‌ها اغلب توسط کشاورزان شکار شده و کشته می‌شوند زیرا از خورده شدن حیوانات خانگی خود می‌ترسند.

 

دلایل انقراض سگ وحشی آفریقایی

سگ وحشی آفریقایی جزء گونه های در معرض خطر است. آن‌ها با کوچک شدن محیط زندگی‌ خانه‌ی آفریقایی خودشان مواجه هستند. آن‌ها همچنین مستعد ابتلا به بیماری‌های گسترش‌یافته توسط حیوانات خانگی نیز می باشند.

 

 1. سگ وحشی آفریقایی (African Wild Dog)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گوشتخوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  تا 11 سال

  اندازه

  75 تا 110 سانتی متر

  وزن

  18 تا 36 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  سگ وحشی آفریقایی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  سگ وحشی آفریقایی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040