۳ شهريور ۱۳۹۲

نکته های زندگی برای زوج های تازه ازدواج کرده

۳ شهريور ۱۳۹۲ 5145 بازدیدکننده 5 نظر
نکته های زندگی برای زوج های تازه ازدواج کرده در این مقاله می خوانید

این مقاله نکته هایی برای زوج های جوان تازه ازدواج کرده آموزش داده و آنها بهتر می توانند پایه های زندگی مشترک خود را محکم نمایند   ...

نکته های زندگی برای زوج های تازه ازدواج کرده

مقدمه

بسیاری از افراد، با این فکر که زندگی از الآن به بعد همانند داستان‌های پریان خواهد بود زندگی مشترک را آغاز می‌کنند. با این فکر که همه چیز خوب و راحت پیش خواهد رفت و هر دو آن‌ها زندگی کاملاً شاد و با آرامشی را از الآن به بعد خواهند داشت. متأسفانه، زندگی مشترک همیشه آن‌قدر عالی نیست. اگرچه زمان‌هایی خواهد بود که هر دو شما کاملاً شاد و راضی باشید، ولیکن مشکلات و سختی‌ها نیز راه خود را به زندگی شما پیدا خواهند کرد. بنابراین، واجب است که شما روش برخورد موثر با آن‌ها را یاد بگیرید. در زیر، لیستی از نکته‌هایی که می‌تواند به زوج‌های جوان در بنیان نهادن زندگی مشترک خود کمک کند آورده شده است.

 

چطور با مشکلات مقابله کنید

مهم‌ترین نکته در برخورد با مشکلات زندگی، شناخت ارزش ارتباط کلامی و بها دادن به آن است. بجای اینکه ناراحتی‌ها را در خود ریخته و به آن‌ها اجازه رشد و بزرگ شدن بدهید، احساس خود را با همسر خود در میان گذارده و مشکلات کوچک زندگی را، زمانی که ایجاد می‌شوند از بین ببرید. اگرچه، با اینکه در میان گذاشتن مشکلات با هم خوب است، ولی دیگر نباید زیاده‌روی کرد. با وجود اینکه شما ممکن است چیزها را به طور خاصی بخواهید و برای شما مهم باشد که کارها به روش خاصی انجام شود، ولی باید به خاطر داشته باشید که همسر شما برای شما اهمیت بیشتری دارد. قبول کنید که زندگی مشترک در مورد مصالحه کردن است و اجازه ندهید که مسائل کوچک شما را ناراحت کند. از همه مهم‌تر، یاد بگیرید که چطور عذرخواهی کنید و عذرخواهی را قبول کنید.

 

خیلی سریع در مورد مسائل مالی صحبت کنید

یکی از چیزهایی که می‌تواند در زندگی‌های تازه باعث بحث بین طرفین شود، مسئله حساس پول است. به احتمال زیاد، هر دوی شما قبل از ازدواج، عادت به خرج کردن درآمد خود، در هر زمان و به هر روشی که می‌خواستید داشتید و شاید الآن برای شما سخت باشد که یک فرد دیگر بخواهد در تصمیمات مالی شما مداخله کند، به خصوص زمانی که یکی از شما بیشتر از دیگری درآمد داشته باشد. اگرچه ممکن است این قضیه یک مقدار ترسناک باشد، ولی مهم است که در اولین فرصتی که می‌توانید (ترجیحاً قبل از ازدواج، و یا در اولین فرصت بعد از آن) با هم نشسته و در مورد مسائل مالی صحبت کنید. قوانینی ایجاد کرده و سعی کنید که به آن‌ها پایبند باشید.

 

کارها را تقسیم کنید

یکی دیگر از کارهایی که لازم است برای جلوگیری از مشکلات انجام شود، تقسیم کارها است. در صورتی که هر دوی شما بیرون از خانه کار می‌کنید و درآمد خود را به طور مشترک برای کارهای خانه تقسیم می‌کنید، لازم است هر دوی شما نیز در کارهای خانه سهمی داشته باشید. شاید هر دوی شما، به کار خاصی علاقه داشته باشید (مثلاً همسر شما علاقه به پخت و پز داشته و شما شستن ظروف را انجام دهید) یا اینکه کارهایی که هیچ‌کدام از شما به انجام آن‌ها علاقه‌ای ندارید را به طور نوبتی انجام دهید. در هر صورت، کارها را به طور منصفانه تقسیم کنید تا هیچ‌کدام از طرفین حس نکند که از وی سوءاستفاده شده است. به هر حال، شما می‌خواهید حس کنید که وارد یک زندگی مشترک عاشقانه شده‌اید، نه اینکه نشان بردگی خود را امضاء کرده‌اید.

 

مشکلات همسر خود را قبول کنید

شاید در روزهای اول زندگی، یادگرفتن این حقیقت به شما کمک زیادی بکند: هیچ‌کس کامل نیست، و این قضیه شامل همسر شما هم می‌شود. اگرچه ممکن است شما آرزوی ازدواج با آن فرد کاملی که هیچ‌گاه شما را ناامید نمی‌کند را در سر داشته‌اید، ولی حقیقت این است که آن فرد وجود ندارد. قبول کنید که همسر شما کامل نیست و اشتباه خواهد کرد، همان طور که شما اشتباه خواهید کرد. بجای تمرکز کردن بر همه چیزهایی که در مورد آن‌ها شما را آزار می‌دهد، بر روی نکات مثبت وی تمرکز کنید و سعی کنید به خاطر فردی که هستند برای آن‌ها احترام قائل باشید. با این حال، در صورتی که شما حس می‌کنید همسرتان در حال انجام کاری است که واقعاً غیرقابل‌قبول است، لازم است با آرامش قضیه را با آن‌ها در میان گذاشته تا بتوانید در حل آن با هم سهیم باشید.

 

رومانتیک باشید

زمانی که ماه‌عسل تمام شد و زندگی، با سرعت سرسام‌آور قبلی جریان خودش را پیدا کرد، شاید احساس کنید که هیچ وقتی برای رومانتیک بودن در زندگی ندارید. راستش، این با شماست که زمان ایجاد کنید. خلاق باشید، سوپرایز های کوچک برای همسرتان ایجاد کنید(حتی به سادگی نوشتن یک نامه عاشقانه، یا درست کردن غذای مورد علاقه همسرتان) و زمانی ایجاد کنید که بتوانید بنشینید و با هم صحبت کنید. هر چقدر هم که شما مشغله کاری داشته باشید، برای زنده ماندن از فشار زندگی، لازم است که برای لذت بردن از وجود یکدیگر و ایجاد این حس که فرد مقابل برای شما بسیار مهم است زمان ایجاد کنید.

 

علایق همدیگر را کنکاش کنید

هر چقدر شما خودتان را مجاب کرده باشید که نمی‌توانید فیلم‌های زنانه یا فوتبال را تحمل کنید، اگر چیزی برای همسر شما مهم باشد، شاید ارزشش را داشته باشد که آن را امتحان کنید. اگرچه لازم نیست شما همه کارها را باهم انجام دهید، با امتحان کردن علایق یکدیگر، شاید بتوانید چیزی تازه در مورد همسر خود کشف کنید و با این کار رابطه خود را باهم تقویت کنید. بعلاوه، با یافتن علایق و سرگرمی‌های مشترک، راحت تر می‌توانید در برنامه آشفته و سریع زندگی، در کنار هم باشید . پس اشکالی ندارد، به آن فیلم خارجی، کلاس پیانو، یا آموزش غذای بین‌الملل یک شانس بدهید.

 

تنظیم قوانین مربوط به دوستان و افراد فامیل

شاید خوب باشد که در اول ازدواج، در مورد میزان دید و بازدید با افراد مهم فرد مقابل باهم صحبت کنید. ازدواج کردن  به این معنی نیست که فقط لازم باشد در حباب عشقی دو نفره خود زندگی کنید، مردم خواهند خواست که شما را ببینند. باهم برنامه دید و بازدید از خانواده همدیگر را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که این زمان‌ها با هم برابر باشد. بعلاوه، حتی اگر نمی‌توانید با دوستان همسر خود کنار بیایید، قبول کنید که شاید لازم باشد از این به بعد با آن‌ها دید و بازدید خانوادگی داشته باشید. پس در صورتی که در گذشته در این مورد به مشکلی برخورد کرده‌اید، شاید کنار گذاشتن زمانی برای صحبت در این موضوع، زیاد فکر بدی نباشد.

 

برای خود وقت بگذارید

درست است که شما الآن ازدواج کرده‌اید، ولی مهم است بدانید که شما هنوز هم یک فرد هستید، نه فقط نصف یک زوج. در هر صورت، این شما بودید به عنوان یک فرد با علایق، و مسائل مختلف، که همسرتان عاشقش شد. پس باید بدانید که هر چقدر هم که عاشق همسرتان باشید، برای داشتن یک زندگی کامل، نباید از همه علایق، مسائل و دوستان خود چشم‌پوشی کنید. مقداری زمان را فقط برای خود در نظر بگیرید که در آن به مسائل خودتان رسیدگی کنید. این کار باعث ایجاد حس خوبی از راحتی و آزادی در شما می‌شود که می‌تواند باعث تقویت ازدواج شما شود.

 

از اشتباهات درس بگیرید

متأسفانه، هر چقدر هم که به قوانین ازدواج پایبند باشید، باز هم زمان‌های در زندگی مشترک پیش خواهد آمد که شما فکر می‌کنید که می‌توانستید به عنوان یک زوج بهتر کار کنید. شاید شما در مشاجره با همسرتان، نتوانستید عصبانیت خود را کنترل کنید یا اینکه به خاطر سختی و فشار زندگی، از همسرتان فاصله گرفتید. موضوع هر چیزی که باشد، لازم است که شما در گذشته سیر نکرده و حس نکنید که در آزمون ازدواج شکست خورده‌اید. زمانی که دچار اشتباه می‌شوید، یا در زندگی دچار پشیمانی می‌شوید، سعی کنید با مسئله با دید عقلانی برخورد کرده و بیندیشید که چطور می‌توانستید آن مشکل را به صورت یک زوج بهتر حل کنید و از آن درس بگیرید. سعی کنید به مشکلات به صورت شکست نگاه نکرده، بلکه آن‌ها را فرصتی خوب برای یادگیری در نظر بگیرید.

 

خودتان باشید

اگرچه این نکته‌ها می‌تواند در شروع زندگی مشترک، کار شما را راحت تر کند، ولی یکی از بهترین راهنمایی‌ها برای شروع زندگی مشترک این است که همه نکته‌ها را به صورت پیشنهاد، و نه قانون، در نظر بگیرید. افراد همه نوع نظریه برای یک زندگی موفق و اینکه یک زن یا شوهر خوب باید چطور باشد به شما ارائه خواهند کرد، ولی شما باید بدانید که هر رابطه‌ای با رابطه دیگر فرق داشته و چیزی به اسم زندگی عالی وجود ندارد. چیزی که برای یک زوج جواب دهد، شاید برای یک زوج دیگر مشکل‌ساز شود. به نصیحت‌ها و کمک‌های مردم گوش کنید ولی آن‌ها را وحی منزل تلقی نکنید. برای اینکه در نهایت، این ازدواج شماست و شما هستید که به عنوان یک زوج باید برای آن قانون وضع کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040