۱۰ شهريور ۱۳۹۷

چگونه رابطه ای طولانی بسازید

۱۰ شهريور ۱۳۹۷ 1981 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه رابطه ای طولانی بسازید در این مقاله می خوانید

حتی موفق‌ترین زوج‌ها نیز می‌گویند که زنده نگه داشتن عشق ساده نیست. بااین‌وجود اگر تلاش کنید می‌توانید موفق باشید. ...

چگونه رابطه ای طولانی بسازید

تمرین برای گوش دادن

این یعنی پیام او را شنیده و آماده‌ی دفاع کردن نباشید. زمانی و جایی را پیدا کنید که چیزی حواس شما را پرت نکند و تنها روی گفته‌های همسرتان متمرکز بمانید. سعی کنید دیدگاه منفی خود نسبت به کارها یا انگیزه‌های او را کنار بگذارید تا بتوانید روی مکالمات متمرکز بمانید.

 

 

از " من " استفاده کنید

مکالمه برای یافتن مقصر و شکایت کردن نیست، برای احترام گذاشتن است. جملات دارای " من " با اینکه چه حسی در مورد رفتار همسر خود دارید شروع می‌شوند. این یعنی احساسات خود را بیان کرده و بعلاوه راهی برای بهبود این رفتار پیشنهاد دهید. شما نباید تمرکز خود را روی این بگذارید که بگویید این کار بد است، تنها تجربه‌ی شخصی خود از آن را بیان کنید.

 

 

صدایی نرم و آرام

روابط شما باید بر پایه‌ی احترام متقابل و عشق باشد نه ترس. صدای آرام انعکاس عشق، درک و مهربانی است که اصلاً در داد زدن وجود ندارد. به چشمان همسر خود نگاه کرده و با علاقه صحبت کنید. عدم توافق نیاز به عصبانیت و داد زدن برای حل مشکل ندارد.

 

 

همیشه مؤدب باشید

لغات بد را کنار بگذارید، حتی در بحث‌ها. شما نمی‌توانید چیزی که گفته‌اید را برگردانید. زمانی که حرف بدی به همسر خود می‌زنید به او این پیام را می‌رسانید که یک عدم توافق برابر است با شروع جنگ. یادتان باشد شما نیز با همسرتان در یک سمت این میدان هستید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040