۱۴ اسفند ۱۳۹۶

دانش آموز خوب چه خصوصیاتی دارد

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ 2050 بازدیدکننده 0 نظر
دانش آموز خوب چه خصوصیاتی دارد در این مقاله می خوانید

برخی دانش آموزان دارای خصوصیات اخلاقی خاصی هستند که آن‌ها را تبدیل به فرد ایده آلی می‌کند. این دانش آموزان به‌طور طبیعی بیشتر مورد توجه معلمان قرار می‌گیرند. ...

دانش آموز خوب چه خصوصیاتی دارد

سؤال می‌پرسند

بیشتر معلمان از دانش آموزان می‌خواهند زمانی که متوجه چیزی نشدند حتماً بپرسند. سؤال کردن تنها راهی است که معلم می‌فهمد شما واقعاً چیزی یاد گرفته‌اید یا نه. اگر سؤالی نکنید معلم تصور خواهد کرد درس را خوب فهمیده‌اید. دانش آموزان خوب از سؤال کردن نمی‌ترسند زیرا می‌دانند اگر موضوعی را یاد نگیرند می‌تواند بعداً در یادگیری مهارت‌های دیگر برای آن‌ها مشکل‌ساز شود.

 

 

سخت تلاش می‌کنند

دانش‌آموز بهتر لزوماً باهوش‌تر نیست. معلمان دانش‌آموزانی را دوست دارند که بدون در نظر داشتن میزان هوش خود بیشترین تلاش را می‌کنند. دانش آموزان سخت‌کوش در نهایت در زندگی موفق‌تر خواهند بود. سخت‌کوشی در مدرسه یعنی تمام کردن به‌موقع تمرینات، گذاشتن بیشترین وقت و تلاش برای هر مسئله، گرفتن کمک در زمان نیاز و گذاشتن زمان مطالعه برای امتحانات.

 

 

در کارها درگیر می‌شوند

درگیر کردن خود در فعالیت‌های فوق‌برنامه می‌تواند به اعتمادبه‌نفس دانش‌آموز کمک کند و این موفقیت او را بالاتر خواهد برد. این فعالیت‌ها فرصت‌های یادگیری زیادی را فراهم می‌کنند که یک کلاس درس خالی به‌تنهایی این کار را نخواهد کرد. کارهای فوق‌برنامه همچنین فرصت‌هایی برای بهبود نقش رهبری در فرد ایجاد می‌کند، مهارتی که برای کارهای گروهی و رسیدن به هدف در یک تیم لازم است.

 

 

رهبر هستند

معلمان اغلب دانش آموزان خوبی را دوست دارند که در کلاس نقش رهبری دارند.همه‌ی کلاس‌ها شخصیت‌های منحصربه‌فرد خود را خواهند داشت و اغلب کلاس‌هایی با رهبران خوب کلاس‌های خوبی هستند. در مقابل کمبود این رهبر می‌تواند باعث مدیریت دشوار کارها شود. مهارت‌های رهبری اغلب ذاتی هستند. قابل‌اعتماد بودن ویژگی کلیدی یک رهبر است. اگر هم‌کلاسی‌ها به  شما اعتماد نداشته باشند شما یک رهبر موفق نخواهید بود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040