۴ بهمن ۱۳۹۶

اثرات در آغوش گرفتن کسی که دوستش دارید

۴ بهمن ۱۳۹۶ 2116 بازدیدکننده 0 نظر
اثرات در آغوش گرفتن کسی که دوستش دارید در این مقاله می خوانید

در آغوش گرفتن کسی که دوستش دارید اثرات عجیبی بر بدن شما برجا خواهد گذاشت و بسیاری از احساسات بد را دور می‌کند. ...

اثرات در آغوش گرفتن کسی که دوستش دارید

احساس شادی بیشتری دارید

اوکسی توسین هورمونی است که به تولد نوزاد و شیردهی کمک می‌کند. بعلاوه این هورمون نقش مهمی در احساسات شما دارد. هرچه مقدار اوکسی توسین در بدن بیشتر باشد احساس شادی بیشتری خواهید داشت. بالا بردن سطح هورمون در بدن کار سختی نیست، تنها کافی است کسی که دوستش دارید را در آغوش بگیرید.

 

 

بهتر شدن ایمنی بدن

در آزمایشی بیش از چهارصد بزرگ‌سال را در معرض ویروسی قرار دادند که باعث سرماخوردگی می‌شود. برخی از این افراد می‌توانستند فرد مورد علاقه‌ی خود را در آغوش بگیرند و در همین حین بیماری آن‌ها بررسی شد. نتایج نشان دادند کسانی که یک حامی داشته‌اند در مقابل ابتلا به عفونت محافظت شده بودند. هرچه فرد بیشتر در آغوش گرفته شده بود وضعیت بهتری داشت.

 

 

افزایش میل جنسی

در زمان آغوش گرفتن هورمون دوپامین آزاد می‌شود که مقدار میل جنسی را بالا می‌برد. به خاطر افزایش میل جنسی ایده‌ی خوبی است که قبل از رابطه همسر خود را مدتی در آغوش بگیرید. دوپامین تنها ماده‌ی شیمایی نیست که در این زمان آزاد می‌شود. در آغوش گرفتن و فعالیت جنسی باعث آزاد شدن موادی شیمیایی مانند اوکسی توسین می‌شوند که باعث احساس خوب بودن و شادی در فرد خواهد شد.

 

 

کاهش اضطراب

علت این تأثیر هورمون اوکسی توسین است که در زمان تماس فیزیکی آزاد می‌شود. بر اساس گزارشات منتشر شده به اثبات رسیده است که اوکسی توسین می‌تواند مقدار اضطراب و نگرانی شما را کاهش دهد.  ازآنجایی‌که مقیاسی برای اندازه‌گیری اضطراب وجود ندارد رفتارهای ناشی از آن بررسی می‌شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040