۱۶ دي ۱۳۹۶

بایدهای رفتاری در مراسم خاکسپاری

۱۶ دي ۱۳۹۶ 2176 بازدیدکننده 0 نظر
بایدهای رفتاری در مراسم خاکسپاری در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما حداقل یک‌بار در عمر خود در مراسم خاک‌سپاری شرکت می‌کنیم. اما آیا آداب رفتاری مناسب را درست می‌دانیم؟ ...

بایدهای رفتاری در مراسم خاکسپاری

همدردی خود را ابراز کنید

مراسم خاک‌سپاری می‌تواند برای خانواده‌ی فرد بسیار غافلگیرکننده باشد. آن‌ها درحالی‌که با نبود عزیز خود درگیرند نیاز به پیدا کردن راهی برای اعتماد به اطرافیان خود دارند. در این شرایط شما نباید انتظار داشته باشید آن‌ها به سمتتان بیایند بلکه باید چند دقیقه زمان گذاشته و همدردی خود را به آن‌ها ابراز نمایید.

 

 

لباس مناسب بپوشید

اغلب افراد می‌دانند بهترین رنگ برای مراسم خاک‌سپاری مشکی است. البته باید در کنار رنگ مشکی بدانید که لباسی محترمانه و رسمی‌تر بپوشید. از پوشیدن لباس‌های رنگی یا لباس‌های غیررسمی مانند شلوار جین بهتر است خودداری کنید.

 

 

موبایل خود را خاموش‌کنید

درحالی‌که اغلب این روزها همه در هرجایی موبایل همراه دارند اما خاک‌سپاری مکان و زمان مناسبی برای صحبت کردن، پیام دادن یا چرخیدن در فیس بوک و اینستاگرام نیست. این رفتار می‌تواند باعث این اختلال در فضای اطراف شده و بی‌احترامی بزرگی به خانواده‌ی عزادار است.

 

 

به مراسم مذهبی احترام بگذارید

زمانی که در یک مراسم خاک‌سپاری شرکت می‌کنید باید حتماً به رسومات و اعتقادات مذهبی خانواده احترام بگذارید، حتی اگر متفاوت با باورهای شما باشد. شما باید برای رسوم خانواده‌ی مرحوم ارزش قائل شوید. البته این گفته به این معنا نیست که اگر یک مراسم مذهبی بر خلاف اعتقادات شماست یا از آن ناراحتید باید حتماً در آن شرکت داشته باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040