۱۶ دي ۱۳۹۶

برای رابطه سالم از این افراد دور بمانید

۱۶ دي ۱۳۹۶ 2088 بازدیدکننده 0 نظر
برای رابطه سالم از این افراد دور بمانید در این مقاله می خوانید

روابط می‌توانند چالش‌برانگیزترین بخش از زندگی باشند. اما چگونه می‌توانید از یک رابطه‌ی بد جلوگیری نمایید؟ ...

برای رابطه سالم از این افراد دور بمانید

کسانی که حسودند و زیاد کنترل می‌کنند

دو مورد از بزرگ‌ترین پرچم‌های قرمز حسادت و کنترل است. در این موارد یک فرد می‌خواهد حس استقلال طرف مقابل را از بین برده و خود همه‌چیز را تحت کنترل داشته باشد. در این زمان حقوق پایه‌ای فرد مانند توانایی تصمیم‌گیری در مورد زمان، دوستان یا ظاهر خود از بین خواهد رفت.

 

 

خودشیفتگی

این بحران روحی در افرادی است که اهمیت بیش‌ازحدی به خودشان می‌دهند و نیاز زیادی به توجه یا تحسین دارند و با دیگران زیاد همراه نیستند. زندگی در این شرایط و با فردی که خودشیفتگی دارد می‌تواند اغلب دیوانه کننده باشد و فرد مقابل به مرور متوجه می‌شود اعتمادبه‌نفس او توسط همسرش در حال نابودی است.

 

 

زیاد دعوا می‌کنند

افرادی که زیاد اهل بحث و دعوا هستند از برخوردهای خود با دیگران احساس غرور دارند. این افراد به نظر می‌رسد دعوا را بخشی عادی و قابل‌انتظار در زندگی روزانه می‌دانند و بخشی تعریف‌شده در رابطه برای آن‌هاست. شاید چیزی حدود شش تا دوازده ماه زمان ببرد تا بتوانید متوجه این خصوصیت شوید بنابراین بهتر است قبل از هر رابطه‌ی جدی حداقل یک سال همدیگر را بشناسید.

 

 

از لحاظ احساسی تحریک‌پذیرند

کسانی که در رفتارشان متوجه می‌شوید نمی‌توانند درست احساسات خود را مدیریت کنند گزینه‌ی مناسبی نخواهند بود. این افراد به‌آسانی تحریک و به سرعت خشمگین می‌شوند، می‌ترسند، ناراحت می‌شوند و بر سر موضوعی که اصلاً به واکنش زیادی نیاز ندارد دعوای بزرگی راه می‌اندازند.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040