۲۴ مرداد ۱۳۹۵

چگونه ازدواج خود را قوی کرده و مانع طلاق شویم

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ 2132 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه ازدواج خود را قوی کرده و مانع طلاق شویم در این مقاله می خوانید

برای داشتن یک زندگی موفق گاه باید در رفتار و توقعات خود تغییراتی ایجاد کنید. همیشه بیشترین تلاش را برای حفظ زندگی خود و آرامش آن داشته باشید. ...

چگونه ازدواج خود را قوی کرده و مانع طلاق شویم

طلاق را از فکرتان دور کنید

ازدواج موفق

اگر فکر می‌کنید خارج از این ازدواج زندگی بهتری خواهید داشت این طرز فکر می‌تواند باعث وقفه‌ای جدی در تلاش شما برای بهتر شدن اوضاع شود. به سادگی به این موضوع فکر کنید که طلاق گزینه‌ی مناسبی نیست.این کار کمک می‌کند روی کارهایی  تمرکز کنید که می‌توانید انجام دهید نه کارهایی که نمی‌خواهید.

 

به همسر خود احترام گذاشته و افتخار کنید

ازدواج موفق

شاید همسر شما الان همان فردی نباشد که در ابتدای ازدواج بود. اما او هنوز هم لیاقت احترام و افتخار را دارد. او به نوعی فرد با ارزشی است. برای خود لیستی تهیه‌کرده و ویژگی‌های جالب و دوست‌داشتنی همسرتان را بنویسید، با این کار به یاد می‌آورید چرا در ابتدا عاشق او شده بودید.

 

صحبت کنید

ازدواج موفق

هیچ جایگزینی برای صحبت کردن در مورد هر چیزی وجود ندارد. همسران ما دوست دارند همه چیز در مورد زندگی، علایق، رویاها و توقعات خود را آزادانه با آن‌ها در میان بگذاریم. مکالمات موثر راهی مهم برای تقویت روابط در ازدواج است.

 

توقعات و بودجه‌ی مالی خود را هماهنگ بدانید

ازدواج موفق

اختلاف بسیاری از خانواده‌ها بر سر مسائل مالی است. اغلب افراد در یک رابطه توقعات مالی متفاوتی دارند و توافق بر روی چگونگی مدیریت مالی بخش مهمی برای موفقیت است. توافق روی بودجه‌ی مالی و زندگی با وجود محدودیت‌ها و همچنین شناخت تفاوت میان نیازها و خواسته‌ها اهمیت زیادی دارد.

 

به او زمانی برای خودش بدهید

ازدواج موفق

یکی از سخت‌ترین کارها یافتن تعادلی میان زمانی است که با هم می‌گذرانید. زمان زیاد به نوعی مشکل دارد و زمان کم به نوعی دیگر. بنابراین زمانی که همسر شما به کمی  زمان برای تنها بودن یا رفتن کنار دوستان خود نیاز دارد به او این زمان را بدهید. اگر حس کردید این زمان بیش از حد دارد زیاد می‌شود با او صحبت کرده و از توقعات خود بگویید.

 

از خودتان مراقبت کنید

ازدواج موفق

بدنتان را اصلاح‌کرده و دوش بگیرید. زمانی برای ورزش گذاشته و عاقلانه  بخورید. اضافه‌وزن و مراقبت ناکافی از خود باعث دیدگاه بدی در ذهن همسرتان می‌شود. هرچه شما بیشتر مراقب ظاهر خود باشید او نیز همین گونه خواهد بود.

 

سریع ببخشید

ازدواج موفق

اغلب جدایی  در ازدواج با لجاجت یک یک فرد یا هردو نسبت به دیگری شروع می‌شود. بخشش هدیه‌ای است که بیشتر از همسرتان به خودتان می‌دهید. بنابراین لجباز نبوده و روحیه‌ی بخشنده داشته باشید.

 

از کمک گرفتن دریغ نکنید

ازدواج موفق

اگر فکر می‌کنید هنوز هم مشکل‌دارید به دنبال گرفتن مشاوره باشید. می‌توانید برای شروع از فردی کمک بگیرید که به او اعتماد دارید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040