۲۷ آبان ۱۳۹۴

قوانینی که برای خانواده ی خود باید بگذارید

۲۷ آبان ۱۳۹۴ 2811 بازدیدکننده 0 نظر
قوانینی که برای خانواده ی خود باید بگذارید در این مقاله می خوانید

قوانینی که برای خانواده‌ی خود می‌گذارید ارزش‌های مهم برای شما را به کودکانتان یاد می‌دهند. در اینجا قوانینی آورده شده است که به سلامت خانواده کمک می‌کند. ...

قوانینی که برای خانواده ی خود باید بگذارید

ما به‌عنوان خانواده در کنار هم غذا می‌خوریم

تربیت کودکان

نشستن دور هم برای سرو غذا کمک می‌کند ارتباط نزدیک‌تری میان اعضای خانواده ایجاد شود. همچنین می‌توانید به کودکان خود یاد دهید که آرام غذا بخورند، حواسشان را جمع غذا خوردن کنند، غذاهای سالم بخورند، آداب میز غذا را یاد بگیرند و ...

 

موبایل‌ و کامپیوتر را کنار می‌گذاریم

تربیت کودکان

این موضوع برای همه‌ی اعضای خانواده مهم است نه‌فقط کودکان. گذاشتن محدودیت برای زمان استفاده از تلفن همراه فضا و زمان کافی برای خانواده و انجام کارهایی مانند ورزش یا انجام تکالیف را ایجاد می‌کند. و این مؤثرتر و عادلانه‌تر خواهد بود اگر همان محدودیت‌ها برای والدین نیز وجود داشته باشد.

 

زمانی را بیرون از خانه می‌گذرانیم

تربیت کودکان

زمانی که در کنار خانواده هستید باید با هم فعالیت‌هایی مشترک داشته باشید. فعالیت‌های زیادی وجود دارند که خانواده می‌توانند در کنار هم انجام داده و از آن لذت ببرند. اهمیتی ندارید چند سالتان است یا چه مهارت‌هایی دارید. البته تفریحات داخل خانه هم خوب هستند اما در بیرون فعالیت فیزیکی افراد بیشتر می‌شود.

 

پیاده به مدرسه می‌رویم

تربیت کودکان

پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، اسکوتر و راه‌های دیگری که بدون وسیله‌ی نقلیه به مدرسه برسید کمک می‌کند شما و فرزندتان هر دو بیشتر ورزش کنید. بعلاوه پول بیشتری ذخیره کرده و میزان گاز کربن هوا کمتر می‌شود.

 

از یکدیگر حمایت می‌کنیم

تربیت کودکان

زمانی که بچه‌ها ورزش می‌کنند و یا با مادر و پدر خود مسابقه‌ی دو می‌گذارند حمایت خانواده نقشی کلیدی دارد. کودکان باید بدانند والدین آن‌ها را بدون هیچ قید و شرطی دوست دارند و اهمیتی ندارد چه ورزشی را انتخاب کرده و عملکردشان در آن چگونه است. والدین باید بدانند که سلامت خانواده مهم است و تناسب‌اندام باید در اولویت گذاشته شود.

 

ما به دیگران احترام می‌گذاریم

تربیت کودکان

این قانون بسیار گسترده است، ازجمله رفتار و صحبت کودکان با معلم ، همسایه‌ها، افراد سالمند، دوستان والدین و ... همچنین رفتار آن‌ها در خانواده نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر همه‌ی افراد خانواده با محبت و احترام با یکدیگر برخورد کنند شما فضای شادتری در خانه خواهید داشت.

 

از خانه‌ی خود مراقبت می‌کنیم

تربیت کودکان

این قانون به کودکان یاد می‌دهد برای خانه و کارهایی که برای نگهداری و نظافت آن انجام می‌شود ارزش قائل شوند. کودک خردسال شما می‌تواند با کمک در کارها احساس اعتمادبه‌نفس و استقلال داشته باشد. همچنین می‌توان برای کودکان بزرگ‌تر وظایف خاصی در کارهای خانه در نظر گرفت.

 

به دیگران کمک می‌کنیم

تربیت کودکان

اگر حضور در جامعه برای شما مهم است باید کمک به دیگران را جزء قوانین خانواده در نظر بگیرید. شما می‌توانید فرصت‌هایی بیابید تا در مدرسه، مسجد و ...  به کمک بپردازید. داوطلب شدن برای کارهای خدماتی در خارج از خانه راهی عالی برای گذراندن زمانی در کنار یکدیگر و مشارکت در جامعه است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040