۲۴ تير ۱۳۹۴

6 راز برای داشتن زندگی زناشویی طولانی

۲۴ تير ۱۳۹۴ 4477 بازدیدکننده 0 نظر
6 راز برای داشتن زندگی زناشویی طولانی در این مقاله می خوانید

به جای غر زدن یا ناراحتی برای مشکلات زندگی زناشویی، تلاش کنید ازدواج خود را شاد و طولانی کنید. ...

6 راز برای داشتن زندگی زناشویی طولانی

با افزایش نرخ طلاق به نظر می‌رسد جدایی ساده‌ترین راه‌حل برای مشکلات شده است. تعجبی ندارد که جوانان کمتری به دنبال یک راه‌حل دوم برای ادامه‌ی زندگی مشترک خود هستند.

 

با هم زیاد صحبت کنید

اگر صحبت میان شما دو نفر از بین رفته باشد حتی قبل از آنکه متوجه شوید رابطه‌ی شما به‌آرامی خراب خواهد شد. همه درباره‌ی صداقت در زندگی خود حرف می‌زنند اما تا زمانی این امر امکان دارد که باهم صحبت کنید.

 

به هم احترام بگذارید

عشق مبالغه است – احترام به همسر و دادن شان و کرامت به اوست که رابطه‌ی شما را برای زمانی طولانی قوی می‌کند. شاید شما با او ازدواج‌کرده‌اید و او بخش کامل‌کننده‌ی زندگی شماست اما این بدین معنا نیست که شما مالک او هستید. یاد بگیرید به احساسات و تصمیم‌های او احترام بگذارید، حتی اگر با آن مخالفید.

 

با او سازش داشته باشید

بسیاری از افراد تصور می‌کنند سازش و کوتاه آمدن نشانه‌ی ضعف است و اغلب این کار را نمی‌کنند. اما توجه داشته باشید برای تصمیمات زیادی که زوج‌ها در طول زندگی خود می‌گیرند با راه‌حل‌هایی مواجه می‌شوند که مجبورند میانه را بگیرند. این موضوع به این معنا نیست که همیشه باشد از چیزی که باور داشته یا فکر می‌کنید درست است بگذرید. بیشتر سعی کنید به توافق رسیده و راه‌حلی بیابید که هردو شما را شاد کند.

 

درباره ی موضوعات مالی صادق باشید

هرکس دوست دارد استقلال مالی داشته باشد بنابراین داشتن حساب‌های مالی جداگانه عاقلانه است. اما به همان اندازه اهمیت دارد که همسر شما موجودی حسابتان را بداند. اگر سرمایه‌گذاری کرده یا به خانواده یا دوستان خود پول قرض داده‌اید باید او را از این موضوع آگاه کنید.

 

با خانواده ی همسر خوب در ارتباط باشید

گفتن این موضوع راحت‌تر از عمل کردن به آن است، خصوصاً اگر به خانواده‌ی او علاقه ندارید. چیزی که اهمیت دارد این است که سعی کنید هرزمان که آن‌ها را دیدید با آن‌ها صمیمی بوده و مکالمات مؤدبانه‌ای داشته باشید.

 

اجازه ندهید عشق میان شما از بین برود

اهمیتی ندارد چند سال است که ازدواج‌کرده‌اید. بسیار مهم است که عشق میان شما همچنین برقرار بماند. از او قدردانی کرده، به او توجه کنید و هر زمان که امکان دارد برای او وقت بگذارید. کاری کنید حس کند برای شما خاص است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040