۲۳ آذر ۱۳۹۳

روش برخورد با هم اتاقی‌های بد

۲۳ آذر ۱۳۹۳ 3408 بازدیدکننده 0 نظر
روش برخورد با هم اتاقی‌های بد در این مقاله می خوانید

آن هم اتاقی که همه از آن می‌ترسند نصیب شما شده است ... روش برخورد شما می‌تواند مثبت و یا منفی باشد. با دقت روش خود را انتخاب کنید! ...

روش برخورد با هم اتاقی‌های بد

 

او کثیف است، وسایل شما را بدون اجازه استفاده می‌کند، و در تمام طول شب بیدار است و سروصدای او مانع خوابیدن شما می‌شود.

اگر آن‌ها وسایل شما را استفاده می‌کنند، غذای شما را می‌خورند، و لوازم شما را بدون اجازه قرض می‌گیرند، شما می‌توانید به روش‌های متفاوتی با این شرایط برخورد کنید.

 

پنهان کردن لوازم

علاوه بر اینکه این روش خیلی عملی نیست، ممکن است اشتباه نیز باشد، زیرا مشکلی را حل نمی‌کند و باعث می‌شود که از ابتدا یک فرد محتکر به نظر برسید.

 

با شرایط رودررو شوید

برخورد با هم اتاقی‌های بد

 

البته منظور این نیست که در خیابان پشتی سر او داد و بیداد کنید - صرفاً با هم اتاقی خود یک مکالمه داشته باشید تا او بداند که چه چیزی باعث ناراحتی شما شده است. و اگر هم اتاقی شما روی مسئله کار نکرد، هرازچندگاهی به او تذکر بدهید.

ممکن است هم اتاقی شما واقعاً متوجه مشکل نباشد، و زمانی که شما شرایط را به آن‌ها توضیح بدهید، احتمالاً رفتار خود را بهتر خواهند کرد.

به خاطر داشته باشید که آن‌ها هم احتمالاً می‌خواهند که یک شرایط زندگی راحت با شما داشته باشند. 

 

مبارزه‌های خود را به دقت انتخاب کنید

برخورد با هم اتاقی‌های بد

 

زمانی که شما با یک فرد دیگر زندگی می‌کنید، تقریباً با قطعیت می‌توان گفت که آن‌ها بالأخره در یک زمان شما را عصبانی خواهند کرد.

با وجود اینکه یک سری از مسائل باید مطرح شوند، ولی ممکن است بتوانید با موارد دیگر کنار بیایید. یکسری راهکار برای کمک کردن به شما در زمانی که شرایط برای شما آزاردهنده می‌شود ولی هنوز می‌توانید آن‌ها را تحمل کنید، وجود دارد.

آیا شما خواب خیلی سبکی دارید؟ اگر انتظار دارید که یک نفر همیشه بتواند بدون صدا راه برود، این یک انتظار غیرمنطقی است. چرا از گوش بند و یا ماسک خواب استفاده نمی‌کنید؟ هر دوی این‌ها برای افرادی که کمبود خواب دارند عالی عمل می‌کند.

در صورتی که ساعت 4 صبح، آن‌ها شروع به گوش دادن به موسیقی کرده‌اند مسئله فرق می‌کند. ولی اگر شما نمی‌توانید به خاطر صدای ورق زدن کتاب آن‌ها در ساعت 10 شب بخوابید، این مسئله‌ای است که باید برای خودتان حل کنید.

 

قوانین پایه وضع کنید

برخورد با هم اتاقی‌های بد

 

در صورتی که یکسری قوانین پایه وضع کنید، خیلی راحت‌تر می‌توانید بدانید که چه توقعی باید از فرد مقابل داشته باشید.

به‌طور مثال اگر فکر می‌کنید که هم اتاقی شما سهم خود از کارهای اتاق را انجام نمی‌دهد، به همراه هم یک جدول درست کنید و مسئولیت‌ها و راهکارها را در آن مشخص کنید. البته لازم است که حتماً این کار را به همراه هم انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است شبیه یک مادر و یا پدر به نظر برسید و هیچ کس نمی‌خواهد که در اتاق خود یک مادر و یا پدر دیگر داشته باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040