۲۷ مهر ۱۳۹۳

روش برخورد مناسب با افراد حسود

۲۷ مهر ۱۳۹۳ 14889 بازدیدکننده 2 نظر
روش برخورد مناسب با افراد حسود در این مقاله می خوانید

شما نیز ممکن است در جامعه با افرادی معاشرت داشته باشید که حسود هستند. آیا می دانید چگونه با آن ها رفتار کنید؟ ...

روش برخورد مناسب با افراد حسود

 

سروکار داشتن با حسادت در بعضی از مواقع مشکل است. این یک احساس طبیعی است که همه افراد هرازچندگاهی دچار آن می‌شوند. اگر شما همسر و یا دوست حسودی دارید، لازم است که روش برخورد مناسب با آن‌ها را یاد بگیرید تا شرایط تبدیل به یک وضعیت خیلی بدتر نشود. مقابله با حسادت مشکل باشد، ولی کارهایی هست که شما می‌توانید برای کاهش این مشکلات انجام دهید. در ادامه مقاله، یکسری توصیه مفید برای شما آورده شده است.

 

سعی کنید که آن فرد را درک کنید.

این می‌تواند کار مشکلی باشد. شما باید تلاش کنید تا دلیل حسادت آن فرد را متوجه شوید. دلایل زیادی برای حسادت وجود دارد. اگر شما پیروزی‌های زیادی دارید و در زندگی موفق هستند، ممکن است تعداد زیادی از افراد نسبت به شما حسادت داشته باشند. این را بدانید که حسادت زمانی شکل می‌گیرد که فرد، چیزی را که شما دارید و آن‌ها ندارند را می‌خواهد. این باعث می‌شود که آن‌ها با شما بد شوند. بدانید که شما در حسادت مقصر نیستید.

 

آن فرد را نادیده بگیرید.

برخورد با فرد حسود

 

نادیده گرفتن فرد حسود، بعضی از مواقع بهترین راه حل برای حسادت است. مخصوصاً اگر می‌دانید که شما برای رسیدن به موفقیت‌های خودتان، بر روی دیگران قدم نگذاشته‌اید و کار اشتباهی انجام نمی‌دهید، نادیده گرفتن کاری است که باید انجام بدهید. در بعضی از مواقع، آن فرد متوجه می‌شود که بی‌دلیل حسود بوده است و مشکل شما رفع خواهد شد. به جای این که نگران افرادی باشید که نسبت به شما حسادت دارند، زمان خود را صرف انجام کارها و پیشرفت دادن خودتان بکنید.

 

با آن فرد رودررو شوید

. یک راهکار دیگر، این است که مستقیماً با آن فرد رودررو شوید. این می‌تواند هم نتیجه خوب و هم نتیجه بدی داشته باشد. برخی از افراد، آن‌قدر صادق هستند که زمانی که با آن‌ها روبرو می‌شوید، قبول کنند که حسود بوده‌اند و دلیل آن چه بوده است. با این حال، برخی از افراد حسادت خود را انکار می‌کنند. دلیل حسادت فرد را از او بپرسید و سعی کنید که مشکل را به شکلی آرام حل کنید. 

 

تلافی نکنید.

برخورد با افراد حسود

 

بعضی از افراد حسود، معمولاً پشت‌سر شما حرف‌های بدی می‌زنند. اگر این اتفاق افتاد، بهتر است که آن‌ها را به حال خودشان واگذارید. به فکر انتقام گرفتن نباشید، برای اینکه اینکار فقط شرایط را بدتر می‌کند. خودتان را تا حد آن‌ها پایین نیاورید. این را بدانید که شما از آن‌ها بهتر هستید. اگر شما به کارهایی که افراد حسود انجام می‌دهند توجهی نکنید، ممکن است مشکل به خودی خود حل شود.

 

به آن‌ها خوبی کنید.

حتی اگر آن فرد نسبت به شما حسود است، به او خوبی کنید. هیچ راهی برای تلافی کردن حسادت از مهربانی با فرد حسود بهتر نیست. اینکار ممکن است در ابتدا باعث عصبانیت فرد شود، ولی بعد از مدتی ممکن است متوجه شود که حسادت او را به جایی نخواهد رساند. حتی ممکن است با اینکار بتوانید دشمن خود را تبدیل به یک دوست برای خودتان کنید. 

 

این‌ها کارهایی هستند که می‌تواند زمان برخورد با فرد حسود انجام دهید. به خاطر داشته باشید که زمان خود را صرف نگرانی برای اینکه افراد دیگر در مورد شما چه فکری می‌کنند نکنید. بهتر است که خودتان را با رفتارهای مثبت احاطه کنید، تا اینکه بخواهید زمان خود را صرف حل کردن مشکلات با فردی که نسبت به شما حسود است بکنید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040