۲۶ مهر ۱۳۹۳

هفت نشانه وجود مشکل در رابطه زناشویی

۲۶ مهر ۱۳۹۳ 5104 بازدیدکننده 0 نظر
هفت نشانه وجود مشکل در رابطه زناشویی در این مقاله می خوانید

آیا می دانید نشانه هایی که می توان از آن متوجه وجود اختلاف در میان زوج ها شد چیست؟ این مقاله را دنبال کنید. ...

هفت نشانه وجود مشکل در رابطه زناشویی

در بهترین روابط صمیمانه، آن موج‌های آرام و نه چندان آرامِ مشکلات وجود دارند. وجود مقداری عدم توافق طبیعی است، متفاوت بودن نظرات، ارزش‌ها، سنت‌ها و از این قبیل موارد ممکن است وجود داشته باشد. با این حال، ممکن است پس از چندین سال زندگی با همسر و تلاش برای افزایش صمیمیت، متوجه یک سری الگوهای رفتاری خاصِ در حال شکل‌گیری شوید. تشخیص این الگوها ممکن است کمی پیچیده باشد، مخصوصاً اگر شما بخشی از درام باشید.

 

حل مسائل و مشکلات در روابط نیاز به تعهد، آموزش و حسن نیت دارد. راه‌حل‌ها بسیار صریح و مشخص هستند. الگوهایی وجود دارند که نشان‌دهنده وجود مشکل در یک رابطه هستند، شما با جدی گرفتن آن‌ها و رفع مشکل می‌توانید مانع از ایجاد فاصله و خراب شدن رابطه شوید. با این نشانه‌ها آشنا شوید:

 

 از نظر احساسی نمی‌توانید راحت باشید

ویژگی منحصربه‌فرد و راز یک رابطه صمیمانه در مقایسه با روابط خانوادگی کاری و اجتماعی دیگر، راحت بودن دو طرف از نظر هیجانی و احساسی است (مثل بیان آزادانه نگرانی‌ها، ترس‌ها، خشم‌ها و ...). زوج‌ها با تمرین روزانه اعتماد به یکدیگر یاد می‌گیرند که از نظر هیجانی در مقابل یکدیگر راحت باشند. 

 

فقدان صمیمیت فیزیکی و نشانه‌های محبت که رابطه را دچار کمبود می‌کند

مشکل در روابط

 

به راحتی نمی‌توان احساس شرمندگی، درد و ناراحتی‌های گذشته را جبران کرد. یاد بگیرید محبت کنید. این کار را به خاطر تقویت رابطه‌تان انجام دهید. 

 

در حین گوش دادن، به یکدیگر توجه نمی‌کنید

ممکن است به حرف‌های یکدیگر گوش دهید و حتی رفتارهایی انجام دهید که انگار فعالانه گوش می‌دهید از جمله تکان دادن سر و تأیید؛ اما وقتی تلاشی برای حل مشکل انجام نمی‌دهید، آیا واقعاً نشان‌دهنده این نیست که پیام یکدیگر را دریافت نکرده‌اید ؟ یکدیگر را تصحیح نکنید، بلکه به یکدیگر گوش دهید. داشتن کسی که به حرف‌هایتان گوش می‌دهد گنج بزرگی است. 

 

احساس خود را به روشنی بیان نمی‌کنید

مشکل در روابط

 

بسیاری از مردم بلد نیستند احساس خود را بیان کنند. در عوض در مورد افکار خود صحبت می‌کنند. یادگیری درباره احساسات و منطق آن‌ها، در همه روابط صمیمانه باارزش و مهم است. پذیرفتن ریسک ابراز احساسات دقیق در رابطه صمیمانه، یک سرمایه‌گذاری عاطفی عاقلانه است. با رشد و پیشرفت رابطه این ریسک به اطمینان تبدیل می‌شود. 

 

خشم، ترس، شرم و دردهای دیگر 

مشکل در روابط

 

خشم، ترس، شرم و دردهای دیگر مسیر را به روی احساس عشق، لذت و ملاطفت می‌بندند. این هیجانات دردناک بد نیستند، بلکه اطلاعاتی هستند که باید در میان گذاشته و حل شوند تا عشقتان دوباره پدیدار شود. 

 

کشمکش شدید

کشمکش شدید بر سر پول، فرزندان، رابطه جنسی، وقت آزاد، خویشاوندان یا دوستان همه نشانه‌های وجود مشکلاتی در رابطه است: یاد بگیرید این علائم را بشناسید و معانی پشت این مسائل را درک کنید. 

 

تحقیر 

تحقیر و انواع بیان‌های تحقیرآمیز یکی از بزرگ‌ترین و ویرانگرترین اشتباهاتی است که در یک رابطه صمیمانه می‌توان انجام داد: حل این مشکل کمی بیشتر طول می‌کشد. علائم این رفتار را باید ریشه‌ای و عمیق‌تر درمان کرد. ریشه‌های احساس حقارت را پیدا کنید وگرنه رابطه صمیمانه شما را نابود می‌کنند. نجات رابطه صمیمانه ممکن است مشکل باشد اما حتماً ارزش تلاش را دارد چون رابطه صمیمانه شما مهم‌ترین سرمایه شما در زندگی است. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040