۲۰ مهر ۱۳۹۳

چگونه از افراد سالخورده مراقبت کنیم

۲۰ مهر ۱۳۹۳ 10093 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از افراد سالخورده مراقبت کنیم در این مقاله می خوانید

بسیاری از ما سالمندانی داریم که در خانه از آن ها مراقبت می کنیم. در این مقاله روش هایی برای مراقبت از سالمندان را خواهید دید. ...

چگونه از افراد سالخورده مراقبت کنیم

 

مراقبت از افراد سال‌خورده، شامل کارهای مختلفی می‌شود که به ناتوانی فرد سال‌خورده، وضعیت زندگی، و شرایط کلی بستگی دارد. به طور مثال مراقبت از فردی که به خاطر سرطان در بستر افتاده است، ممکن است از مراقبت از فردی که آلزایمر دارد راحت‌تر باشد. ولی در هر صورت، داشتن وظیفه مراقبت از یک فرد نیازمند، قطعاً هراسناک و ناسپاس می‌تواند باشد. انجام این کار به طور روزانه، واقعاً به یک فرد از خود گذشته و متعهد نیاز دارد. فردی که این مسئولیت را دارد، به نام پرستار شناخته می‌شود. این فرد ممکن است بخشی از خانواده باشد و یا برای انجام کار خود در واقع حقوق دریافت کند.

 

در ادامه راهنمایی‌هایی آورده شده است که به شما کمک می‌کند یک پرستار خوب از افراد سال‌خورده شوید:

 

هماهنگی با خانواده

هماهنگی‌های لازم را با خانواده انجام دهید. آیا شما باید در همان خانه فرد سال‌خورده زندگی کنید، و یا لازم است هر روز از محل زندگی خود به نزد آن‌ها بروید؟ وضعیتی را انتخاب کنید که برای شما از همه مناسب‌تر باشد. این را بدانید که در زمانی که لازم است بیش‌ترین انرژی خود را صرف نگهداری از یک فرد دیگر کنید، نباید نگرانی اضافی داشته باشید.

 

بررسی تغییر اتاق سالمند

مراقبت از سالمندان

 

بررسی کنید که آیا برای افزایش تأثیر کار خود، نیازی به تغییر دادن اتاق فرد سال‌خورده دارید یا خیر. ببینید که فرد سال‌خورده به چه وسایلی ممکن است نیاز داشته باشد و این وسایل را در خانه داشته باشید، همانند سطح شیب‌دار، توالت قابل‌حمل، یا یک صندلی چرخ دار. اگر لازم است که در یک اتاق بخوابید، آیا این اتاق برای جا دادن دو نفر، و همچنین وسایل شما، به اندازه کافی بزرگ هست؟

 

لیست وضعیت بیمار

یک لیست از وضعیت بیمار خود داشته باشید . در صورت امکان یک ژورنال پزشکی داشته باشید، و همه داروها و نسخه‌هایی که بیمار شما باید مصرف کند، زمان آن‌ها، و مقدار آن‌ها را یادداشت کنید. هر نوع اطلاعاتی که ممکن است برای پزشکان، یا در وضعیت اورژانسی، مفید باشد را بنویسید. این می‌تواند شامل اطلاعاتی در مورد تاریخ تولد، اطلاعات بیمه، شماره تأمین اجتماعی، اسم پزشکان او، و نزدیک‌ترین خویشاوند با اطلاعات تماس آن‌ها باشد.

 

دستگاه‌های نظارت بر کودکان

دستگاه‌های نظارت بر کودکان حتی در مورد افراد سال‌خورده هم مؤثر هستند، پس از یکی از آن‌ها استفاده کنید.

 

انضباط

با منظم بودن، وظیفه خود را ساده‌تر کنید. شستن لباس‌ها، تمیز کاری، و انجام کارهای دیگر، نباید جلوی حمام بردن، ورزش دادن، و غذا دادن شما به فرد سال‌خورده را بگیرد. برنامه‌ریزی مناسب روزانه باعث می‌شود که شما کارآمدتر شوید.

 

سپردن کاری به فرد

مراقبت از سالمندان

 

اگر فرد سال‌خورده می‌تواند صحبت کند، و یا هنوز توانایی حرکت کردن دارد، هرازچندگاهی کاری برای انجام دادن به آن‌ها بدهید. شما می‌توانید با یکدیگر غذا بپزید، و یا لباس‌ها را تا کنید. هر کار ساده‌ای که باعث به حرکت افتادن ماهیچه‌های او شود، برای او مفید خواهد بود. اگر می‌خواهید کار بزرگ تری انجام دهید، یک فعالیت دسته‌جمعی را با افراد دیگر خانه برنامه‌ریزی کنید، همانند بازی دسته‌جمعی شطرنج.

 

اختصاص زمان برای تفریح

زمان‌هایی را به کارهایی که خودتان از آن‌ها لذت می‌برید اختصاص دهید. با وجود این که این کار می‌تواند سنگین باشد، شما یک ابرانسان نیستید. شما هم نیاز دارید هرازچندگاهی به خود استراحت بدهید. یاد بگیرید که زمانی که به استراحت نیاز پیدا کردید، کارها را به فرد دیگری محول کنید.

این کار بزرگی است که شما دارید برای یک فرد دیگر انجام می‌دهید. این را بدانید که هر کاری که شما برای دیگران انجام می‌دهید، در نهایت سود آن به خود شما می‌رسد، و زمانی که شما به این خدمات نیاز پیدا کردید، یک پرستار خوب و مهربان از شما مراقبت خواهد کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040