۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه با خویشاوندانی که مارا خشمگین می کنند کنار بیاییم

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 3971 بازدیدکننده 4 نظر
چگونه با خویشاوندانی که مارا خشمگین می کنند کنار بیاییم در این مقاله می خوانید

این مقاله به شما کمک می کند که چگونه با خویشاوندانی که شما را خشمگین می کنند کنار بیایید. ...

چگونه با خویشاوندانی که مارا خشمگین می کنند کنار بیاییم

مقدمه

هنگامی که یک فرد مرتباً شما را خشمگین می‌کند، شما می‌توانید به آرامی آن مکان را ترک کرده و در آینده نیز با او رابطه‌ای نداشته باشید. اما اگر این شخص عضوی از فامیلتان باشد، قضیه کمی مشکل خواهد شد.

اگر شما با آن شخص در یکجا زندگی می‌کنید و یا نیاز است که در طول تعطیلات همراه او باشید، باید با خشم خود در مقابل این فرد کنار بیایید. در این شرایط خشمتان مقابل عقلتان عمل کرده و موجب بروز مشکل میان شما و اشخاص مورد علاقه‌تان می‌شود.

 

اطمینان کردن به شخصی دیگر

نگه‌داشتن عصبانیت در خود، برای سلامتی شما مضر بوده و موجب ایجاد مشکلات در نقاط دیگر زندگی شما می‌شود. این کار می تواند باعث ایجاد پریشانی و کج خلق شدن شما نسبت به افرادی باشد که می توانستید از بودن با ایشان لذت ببرید. یک شخص مورد اعتماد پیداکرده و با او درباره‌ی مشکل خود صحبت کنید. با این فرد در مورد کاری که آن خویشاوند انجام داده و موجب خشم شما شده است، صحبت کرده و از او بپرسید چگونه با خشمتان در این مورد کنار بیایید. در صورت امکان با شخصی صحبت کنید که آن فامیل را بشناسد، شاید او روشی به شما پیشنهاد دهد که بوسیله آن با وی ارتباط برقرار کرده است.

 

با آن شخص روبرو شوید

مواجه‌شدن با شخصی که انسان خوبی است اما عادتی دارد که موجب عصبانیت شما می‌شود، موثرترین راه است. از خودتان بپرسید: " آیا او سعی در دیوانه کردن من دارد؟ آیا دلیلی وجود دارد که او بداند کارش موجب خشم من است؟" اگر جواب شما خیر است، باید به خودتان نگاهی بیندازید. اگر شما نسبت به چیزی حساس هستید، مثلاً غذا خوردن با دهان باز، و آن شخص را از این موضوع آگاه نکرده‌اید، فقط کافی است از آن فرد بخواهید تا عادتش را تغییر دهد. به یاد داشته باشید که عادت‌ها به راحتی ترک نمی‌شوند بنابراین شما باید گهگاه به او یادآوری کنید.

 

کناره‌گیری از آن شخص

از آن فامیل دوری کنید. اگر این فرد، شخصی است که دوست دارد شما را عصبانی ببیند و شما با او زندگی نمی‌کنید، این بهترین روش است. هنگامی که میدانید او در جایی حضور دارد، دعوت را نپذیرفته و او را برای گردهمایی‌ها در منزلتان دعوت نکنید. اگر مجبور هستید در همان مکانی که او هست حضور داشته باشد، سعی کنید در یک اتاق دیگر یا گوشه‌ای از همان اتاق باشید. اگر چیزی به شما گفت، تنها لبخند زده ، واکنش کمی به حرفش نشان داده و در اولین فرصت از آن محل دور شوید.

 

فریب نخورید (طعمه نشوید)

آتش دعوا را بیشتر نکنید. اگر این شخص سعی دارد که شما را به دعوا تشویق کرده و عصبانی سازد، طعمه‌ی او نشوید. دعوا کردن فقط باعث می‌شود خشم شما بیشتر شده و سبب می‌شود هر دو بد به نظر برسید. اگرچه مهم است که با فردی دیگر در مورد مشکلتان صحبت کنید، هیچ‌گاه او را مجبور به طرفداری نکنید. این کار فرد را در موقعیتی بد قرار می‌دهد تا میان شما و آن شخص یک نفر را انتخاب کند.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040