۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه رشد اجتماعی یک نوجوان را افزایش دهیم

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 5352 بازدیدکننده 3 نظر
چگونه رشد اجتماعی یک نوجوان را افزایش دهیم در این مقاله می خوانید

رمز موفقیت نوجوانان در زندگی می تواند اجتماعی بودن و یا رشد اجتماعی آنان در جامعه باشد با خواندن این مقاله شما می توانید به رشد اجتماعی آنان کمک کنید ...

چگونه رشد اجتماعی یک نوجوان را افزایش دهیم

مقدمه

نوجوانان علاوه بر سلامت روحی، نیازمند داشتن رشد اجتماعی سالم برای روابط آینده و محیط کار خود هستند. شما می‌توانید با یافتن راه‌هایی برای پرورش مهارت‌های اجتماعی نوجوانتان، او را فردی کاملاً متعادل و پرورش‌یافته کنید. کاری که به هیچ عنوان نباید انجام دهید، این است که فرزند نوجوان خود را به دلیل تمایل او به تنها بودن و اینکه به راحتی با کسی دوست نمی‌شود، تحقیر کنید. به جای این، باید به او بگویید که حتی با شخصیت تودارش، می‌تواند مهارت‌های اجتماعی خوب را در خود رشد دهد.

 

دستورالعمل‌ها:

1. فرزند خود را در فعالیت‌های مثبت درگیر کنید. برای مثال اگر دختر شما دوست دارد تا در کلاس مدرسه‌اش آثار هنری بسازد، او را به فرهنگسرای نزدیک خانه خود برده تا بتواند در گروه‌های هنری عضو شده و در ملاقات های هفتگی آن حضور داشته باشد. و یا اگر پسر شما دوست دارد که فوتبال بازی کند، او را یک کلاس فوتبال محلی نام نویسی کنید.

2. فعالیت‌هایی را با نوجوان خود انجام دهید. اگر شما بیشتر تعطیلات آخر هفته را بیکار بوده و دوست شما دختری دارد که با دخترتان در یک حدود سنی است، با دوستتان تماس گرفته و از او بخواهید تا عصر روز تعطیل را همگی باهم در یک محیط شاد مانند پیست اسکی، پیتزافروشی یا سالن بولینگ بگذرانید.

3. در خانه آموزش‌هایی درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی به او بدهید. برای مثال اگر می‌خواهید نوجوان شما طریقه‌ی غذا خوردن در یک رستوران رسمی را بداند، یک هفته را صرف آموزش به او در مورد تکنیک های غذا خوردن کنید. و یا اگر می‌خواهید او را برای یک تحقیق شغلی آماده کنید، درس‌هایی درباره‌ی نحوه‌ی رفتار در یک مصاحبه‌ی شغلی به او بدهید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040