۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه با اقوام گستاخ همسر کنار بیاییم

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 5301 بازدیدکننده 9 نظر
چگونه با اقوام گستاخ همسر کنار بیاییم در این مقاله می خوانید

ممکن است در زندگی مشترک با کسانی برخورد کنید که زیاد از وجود شما راضی نیستن با خواندن این مقاله یاد می گیرید چگونه با اقوام گستاخ همسر کنار بیایید ...

چگونه با اقوام گستاخ همسر کنار بیاییم

مقدمه

به دلیل اینکه شما نمی‌توانید اقوام همسرتان را انتخاب کنید، ممکن است با افرادی طرف شوید که زیاد مهربان نباشند. خواه آن‌ها به آشپزی شما ایراد بگیرند و خواه به نحوه‌ی تربیت فرزندانتان، جملات بی‌ادبانه آن‌ها شما را آزار می‌دهد. بی‌محلی به حرف‌های آن‌ها سخت است ، زیرا آنها جزئی مهم از زندگی همسر شما هستند و شما باید مرتباً آن‌ها را ببینید. خوشبختانه با استفاده از مراحل زیر می‌توانید رابطه‌تان با آن‌ها را بهبود ببخشید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. نگرانی‌های خود را با همسرتان در میان بگذارید. او را از رفتار اقوامش با خودتان و ناراحت شدنتان آگاه کنید. از نام بردن آن‌ها با اسامی بی‌ادبانه در مقابل همسرتان خودداری کرده و باعث نشوید او احساس کند مجبور است میان شما و خانواده‌اش یکی را انتخاب کند. به جای آن می‌توانید بگویید " وقتی والدینت کلمات آزاردهنده‌ای در مقابل من می‌گویند، به احساسات من آسیب می زنند" . او خانواده‌اش را بهتر می‌شناسد، بنابراین ممکن است بتواند به شما راه‌حلی برای ارتباط با آن‌ها بدهد.

2. برای آن‌ها مرزهایی را تعیین کنید. اگر احساس کردید که برای مطابقت با خانواده‌ی همسرتان همیشه باید آن‌ها را خوشحال کنید، همچنان مهم است که مرزهایی داشته باشید. برای مثال اگر اقوام همسرتان بدون اطلاع قبلی و در زمان‌های نامناسب به منزل شما میایند، به آن‌ها بگویید که شما ترجیح می‌دهید قبل از ملاقاتشان یک تماس تلفنی داشته باشید.

3. از خود دفاع کنید. اگر کسی به شما حرف ناراحت‌کننده‌ای در میان جمع خانوادگی زد، مؤدبانه از او بخواهید که تنهایی باهم صحبت کنید. با ملایمت به او بفهمانید که پایش را از گلیمش خارج کرده و سبب رنجش شما شده است.

4. از مکالمات بی‌ادبانه بپرهیزید. اگرچه فکر به جواب های دندان شکن می تواند وسوسه کننده باشد، اما این کار رابطه‌ی شما را با آنها بهتر نخواهد کرد. بجای آن سعی کنید که حرف‌های خوبی به اقوام همسرتان بزنید. برای مثال با سپاسگزاری به مادر زن یا مادر شوهر خود بگویید که از دست‌پخت او لذت برده‌اید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040