۱۲ آبان ۱۳۹۲

اهمیت رابطه ی والدین و فرزندان

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 5789 بازدیدکننده 5 نظر
اهمیت رابطه ی والدین و فرزندان در این مقاله می خوانید

یک رابطه‌ی باز و مکالمه میان والدین و فرزندان می‌تواند ارتباطی میان آن‌ها ایجاد کند که برای همیشه ادامه داشته باشد با خواندن این مقاله به اهمیت این رابطه پی می‌برید.   ...

اهمیت رابطه ی والدین و فرزندان

مقدمه

گفتگوی مداوم در مورد علایق، اهداف مشترک و مشکلات به فرزند شما اجازه می‌دهد تا متوجه شود که شما چه احساسی دارید و در مورد چیزهایی که او در طول زندگی انجام می‌دهد چه فکری می‌کنید.

مکالمات مثبت، با توجه به سن فرزندتان، رابطه‌ای می‌سازد که هنگامی کودک شما بزرگ‌تر شد و خواست برای خودش تصمیم  بگیرد، برای او سودمند خواهد بود. گاهی با فرزند خود به صحبت بنشینید تا رابطه‌ی آینده‌تان را رابطه‌ای دلگرم‌کننده بسازید.

 

شما را مطلع نگه می‌دارد

اولین استفاده‌ی گفتگو و مکالمه، به اشتراک‌گذاری اطلاعات با یک یا چندین فرد است. گفتگو کردن شامل صحبت کردن و گوش دادن است به گونه‌ای که بتواند احساسات و ایده‌های شما درباره موضوعی خاص را به طرز موثری انتقال دهد. گفتگو با فرزندانتان باعث می‌شود که بتوانید نسبت به مسائل روزانه‌ی زندگی آن‌ها آگاه بوده و به آن‌ها اجازه می‌دهد که بتوانند همان کار را انجام دهند. صحبت درباره‌ی مسائل روزانه، اهداف و برنامه‌ها نشان می‌دهد که شما می‌خواهید در زندگی کودکانتان شریک باشید.

 

در کودکان ایجاد اعتماد می کند

مکالمات منظم و مثبت می‌تواند یک رابطه‌ی قوی میان والدین و فرزندان ایجاد کند. برای والدین مهم است که با فرزندان مکالمه داشته باشند، این مکالمه هنگامی که جوان هستند آغازشده و با رشد آن‌ها ادامه می‌یابد. مکالمات قوی به کودکان اجازه می‌دهد احساس امنیت کرده و مکانی برای تخلیه‌ی ترس خود داشته باشند. این روشی است که از طریق آن والدین می‌توانند پشتیبانی و احساس اطمینان را به فرزندانشان، هنگامی که احساس ترس یا شک دارند بدهند.

 

آموزش روش مکالمه‌ی کامل و صحیح

روش صحیح گفتگو موجب ایجاد مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی موثر در کودکان می شود. با دقت به گفته‌های کودک گوش دادن ، به طرز مناسب واکنش نشان دادن، سؤال پرسیدن و یا نصیحت کردن، به فرزند شما  چگونگی دادن و گرفتن اطلاعات را آموزش می‌دهد. واکنش‌های شما با صورت، دست و یا حالت بدنتان به کودک شما احساس و فکر شما را می‌گوید. ارتباط چشمی نیز مفید است. به‌کارگیری همه‌ی این روش‌ها در طول مکالمه با فرزندتان، به او روش رفتار و ارتباط با دیگران را آموزش می‌دهد.

 

یک ارتباط بین شما ایجاد می کند

یک رابطه‌ی باز و مکالمه میان والدین و فرزندان می‌تواند ارتباطی میان آن‌ها ایجاد کند که برای همیشه ادامه داشته باشد. درحالی‌که برای والدین مهم است نگرانی‌های خود درباره مشکلات را بگویند، نگه‌داشتن تن صدا در یک حد محترمانه، حس احترام و سیاست در رابطه با فرزند را نشان می‌دهد. احترام شما به کودکتان، به او می‌گوید که شما برای  او به عنوان یک انسان ارزش قائل شده و به طرز فکر او توجه دارید. رابطه‌ای متقابل از دوستی و توجه نیاز است تا این رابطه قوی بماند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040