۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه با یک همسر بی ادب کنار بیاییم

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 15428 بازدیدکننده 15 نظر
چگونه با یک همسر بی ادب کنار بیاییم در این مقاله می خوانید

چه بر سر این ضرب المثل قدیمی آمد؟: " اگر چیز خوبی برای گفتن نداری، هیچ‌چیز نگویید."با خواندن این مقاله شما یاد می گیرید چگونه با یک همسر بی ادب کنار بیایید.   ...

چگونه با یک همسر بی ادب کنار بیاییم

مقدمه

مواجه‌شدن با یک همسر بی‌ادب و خشن مثلاً بر سر یک مسئله‌ی روزانه ممکن است باعث شود که احساس بی‌احترامی و یا خجالت کنید. این افراد ممکن است مغرور و بی‌ملاحظه باشند.  آیا شما و دوستانتان شایستگی یک رفتار خوب از همسرتان را دارید:؟ بله، دارید.  زمان آن رسیده است که صبر و بلوغتان را برای برقراری رابطه ای مناسب با همسرتان صرف کنید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. عقب‌نشینی نکنید و از نظر احساسی غیرقابل نفوذ باشید. اگر خشونت او از خانه هم بیرون رفته و اکنون با دوستان و آشنایان این‌گونه رفتار می‌کند، و یا به سطحی رسیده است که شما را واقعاً ناراحت می‌کند، باید با او یک مکالمه‌ی صمیمی برقرار کنید. بجای متهم ساختن او به رفتار بدش، احساس خود نسبت به رفتارش را به او بگویید. همه‌ی قدرت خود را جمع کرده و شخص بزرگ‌تر در این رابطه باشید. این مداخله و رفتارتان باید با احترام، صداقت و احتیاط باشد.

2. همسر خود را در یک موقعیت خوب قرار دهید. به یاد بیاورید اولین بار چه زمانی به او اظهار عشق کردید؟ آیا شما بدون فکر، وعده غذایی که در رستوران داشتید را با آروغ زدن خراب کردید؟ نه، به احتمال زیاد در اولین روز این کار را نکردید. آیا شما در ماشین را برای همسرتان باز کرده و در صف طولانی برای گرفتن پاپکورن یا شکلات ایستاده‌اید؟ عادت‌های خوب تا بعد از 10 سال نیز نباید با همسرتان تغییر کند. هنگامی که با احترام و ملاحظه با همسرتان برخورد می‌کنید، شانس یک واکنش خوب و با محبت از سمت او را بیشتر می‌کنید. این رفتار باملاحظه را در خانه ادامه دهید و با نتایج آن شگفت‌زده شوید.

3. از خودتان بپرسید چرا همسرتان با شما خشمگین می‌شود؟ رسیدن به انتها و عمق این سؤال، ممکن است به شما در یافتن یک راه حل کمک کند. اگر جوابی نیافتید، از همسر خود درباره‌ی علت رفتارش سؤال کنید، اما مطمئن باشید که  در زمانی که هردوی شما آرام هستید با برخوردی مهربان و صمیمی این کار را انجام دهید. مکالمه‌ی خود را با کلمه‌ی "من" یا "ما" به جای "تو" انجام دهید. مثلاً به جای گفتن "تو اخیراً بی‌ادب و پرخاشجو بوده‌ای" به او بگویید " ما اخیراً اختلافات زیادی باهم داشته‌ایم " و یا " من اخیراً از چیزی رنجیده‌ام و امیدوارم بتوانیم راه‌حلی بیابیم که برای هردوی ما خوب باشد.".

4. ویژگی‌هایی که باعث علاقه‌ی شما به همسرتان است و یا روزهای خوب از رابطه‌تان را به یاد بیاورید. هرچند وقتی از همسرتان به خاطر چیزهای خوب در زندگی تشکر کرده و این تشکر را به او نشان دهید. هرگاه مکالمه‌ی شما با خشونت و بی‌ادبی همراه شد،  شما می‌توانید به جای تمرکز بر ناراحتی ها، با یادآوری روزهای خوش لحن کلام را تغییر دهید. این را وظیفه‌ی خودتان بدانید که هرزمان که ممکن است یک واکنش خوب و سازنده داشته باشید.

5. از خودتان مراقبت کنید. اگر خشم و بی‌ادبی همسرتان مکرراً شما را اذیت می‌کند و او از تغییر رفتارش امتناع می‌کند، از شخص دیگری مثلاً یک مشاور ازدواج کمک بگیرید. اگر احساس می‌کنید که از نظر عاطفی کوچک‌شده‌اید و یا فکر می‌کنید که احتمال آسیب‌های جسمی هست، فوراً درخواست کمک کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040