۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه با یک برادر بدخو کنار بیاییم

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 4371 بازدیدکننده 6 نظر
چگونه با یک برادر بدخو کنار بیاییم در این مقاله می خوانید

کنترل و مقابله با هر عضو خانواده که بد رفتار است می‌تواند سخت بوده و سبب احساس درماندگی شود، با خواندن این مقاله شما آموزش می بینید چگونه با یک برادر بدخو کنار بیایید. ...

چگونه با یک برادر بدخو کنار بیاییم

مقدمه

لازم است که بتوانید شرایط بد و ناراحتی متقابلی که بر اثر رفتار بد آن فرد خانواده در شما یا هر فرد دیگری از خانواده ایجاد می شود را به خوبی حل و فصل کنید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. رفتار برادر خود را بررسی کرده و ببینید چگونه روی شما و دیگر اعضای خانواده اثرگذار است.

2. تلاش کنید تا متوجه شوید چرا خوی برادر شما غیرقابل‌کنترل بوده و دلیل او برای آزار اطرافیانش چیست.

3. با اعضای خانواده و دیگر خویشاوندانی که با او در ارتباط هستند صحبت کرده و نصیحت‌هایی را برای روبرو شدن با برادر خود و حل کردن مشکلات و طغیان‌ها گردآوری کنید.

4. پس از یک اوقات تلخی یا طغیان، به برادر خود اجازه دهید تا درباره‌ی کارش فکر کند. با تلافی کردن و یا مشاجره متقابل ، مشکلی را بر مشکلی اضافه نکنید. از دعوا کنار کشیده و هنگام بحث اتاق را ترک کنید تا وی آرام شده و بتواند افکارش را منظم کند.

5. زمانی که برادرتان آرام تر بوده و عصبانی نیست با او درباره‌ی رفتار بدش صحبت کنید. سعی کنید زمانی که با یکدیگر خوب هستید و یا زمانی فکری راحت و آرام دارید را برای صحبت انتخاب کنید. بیشتر سعی کنید در مورد خودتان صحبت کنید و اینکه رفتار وی چطور شما را ناراحت می کند و اینکه دوست دارید مشکلاتی که وجود دارد را رفع کنید.

6. به او پیشنهاد دهید درباره‌ی احساسات و تندخویی‌اش صحبت کند. اگر او مقاوم و لجباز است، گزینه‌های دیگری مانند مشاوره به بهبود روابط اعضای خانواده با یکدیگر می تواند مفید باشد.

7. اگر برادر شما روی رفتار و خشم خود کار نمی‌کند، ساعاتی را از او دور باشید. از تسلیم شدن خودداری کرده و اجازه‌ی ادامه‌ی این رفتارها را به او ندهید. تا زمانی که بتواند احساساتش را کنترل کند، زمانی که باهم می‌گذرانید را کم کنید.

 

نکات و هشدارها

تعرض و آسیب‌های فیزیکی به هیچ عنوان قابل‌ قبول نیستند. اگر برادرتان برای شما یا هر یک از اعضای خانواده ممکن است ایجاد خطر کند، با پلیس تماس بگیرید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040