۸ آبان ۱۳۹۲

فهمیدن نارضایتی از زبان بدن

۸ آبان ۱۳۹۲ 4229 بازدیدکننده 5 نظر
فهمیدن نارضایتی از زبان بدن در این مقاله می خوانید

ممکن است فردی در زندگی شما وجود داشته باشد که ناراضی باشد و رفتارهایی از خود نشان دهد که آن را نشان دهد با این مقاله فهمیدن نارضایتی از زبان بدن را آموزش خواهید دید. ...

فهمیدن نارضایتی از زبان بدن

مقدمه

حتی اگر کسی نخواهد که شما متوجه نارضایتی وی شوید، ولی باز هم به طور ناخودآگاه علائمی در رفتار و زبان بدن وی به وجود خواهد آمد که شما با استفاده از آنها می توانید نارضایتی وی را تشخیص دهید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. با درک خطر نارضایتی می‌توانید به راحتی آن را با زبان بدن تشخیص دهید. فردی که ذاتاً دارای حس مبارزه‌طلبی و سرکشی است از برانگیختن خشم دیگران،غیظ و بحث کردن لذت می‌برد. مطمئناً زمانی طول می‌کشد تا شما بتوانید یک فرد را بشناسید، اما زبان بدن به طور مستقیم به شما اطلاعات زیادی را می‌دهد.

2. هنگامی که با فردی همراه هستید به واکنش‌های صورت وی دقت کنید. اخم کردن، نزدیک کردن ابروها به یکدیگر با اخم و فشردن لب‌ها روی هم می‌تواند نشان‌دهنده‌ی خشم و یا خستگی باشد. سرکشی و نارضایتی فرد به خاطر نارضایتی او از شرایط را می‌توان از حالت چهره‌ی او فهمید.

3. نگاه کردن مستقیم به روبرو و اجتناب از نگاه به شما، نشانه‌ی دیگر نارضایتی است. هنگامی که مشغول صحبت با یک فرد هستید، ولی ناگهان فرد ساکت شده و به فضای اطراف خیره می‌شود، می‌تواند دلیل نارضایتی او از حرف و یا رفتار شما باشد. اگر فرد با خشم در چشمان شما خیره شود، می‌تواند نشانه‌ی نارضایتی و رفتار خشمگینانه‌ی او باشد.

4. به صاف شدن ناگهانی بدن او دقت کنید. اگر او یک دقیقه راحت نشسته و سپس به طور ناگهانی ایستاده و یا صاف می‌نشیند، این ممکن است نشانه نارضایتی و یا مخالفت باشد.

5. به دنبال علائم نارضایتی در حرکات بدن باشید: قرار گرفتن دست‌ها روی ران پا. این کار نشانه‌ی مقاومت در برابر اقتدار است. نشستن دست به سینه می‌تواند نشانه‌ی نارضایتی یا تنفر باشد. مشت گره شده، خصوصاً اگر در هوا بالابرده شود نشان‌دهنده‌ی مخالفت است.

6. بدانید که زبان بدن به میزان زیادی به شخصیت فرد و موقعیت او در آن زمان بستگی دارد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040